Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 627 Medioita 810

Kaikki politiikkaan liittyvä

Vihreiltä jotain järkevää, ohhoh! Vihreiltä jotain järkevää, ohhoh!
FUCKIN' DRAUMPFFfF FUCKIN' DRAUMPFFfF
Tilastot? Tilastot?
Enemmän veroja vai pienemmät palkat? Enemmän veroja vai pienemmät palkat?
Soteuudistus. Soteuudistus.
likka kivi taas aivopieree 🤦‍♂️ likka kivi taas aivopieree 🤦‍♂️
Trudeau. Trudeau.
Linkola kertoo totuuden vihreistä Linkola kertoo totuuden vihreistä
Ainoa oikea vastaus ryssälle Ainoa oikea vastaus ryssälle
Vas. nuorison puh. joht. idiootti. Vas. nuorison puh. joht. idiootti.
Unelma on jo hyvällä alulla. Unelma on jo hyvällä alulla.
Haha. Stalinin Woke-kulttuuri meni ihan plörinäks Haha. Stalinin Woke-kulttuuri meni ihan plörinäks
Mitäpä niistä faktoista.. Mitäpä niistä faktoista..
Taponen 🤦‍♂️ Taponen 🤦‍♂️
Sanna Sanna
Siis niinku mä en jaksa yh väärä kysymys ei ole kivaa vastata Siis niinku mä en jaksa yh väärä kysymys ei ole kivaa vastata
Sano ei Sano ei
Closer look - Frumph edition Closer look - Frumph edition
Toiset huolehtii taas ulkomaista.. Toiset huolehtii taas ulkomaista..
Sannan puheet ja totuus. Sannan puheet ja totuus.
ilmastonmuutos ilmastonmuutos
Persun psykoosi Persun psykoosi
Eli tunsi ja kaveerasi ISIS-terroristien kanssa. Eli tunsi ja kaveerasi ISIS-terroristien kanssa.
Yle propagandaa taas 24. Yle propagandaa taas 24.
 358 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto
15.09.2022 08:08:47
[ + 7 - | ]

Yle hävisi Ruotsin vaalit.

[67522] [20220915_080804.jpg] [0.07 MB] [500x562] [] []
20220915_080804.jpg

yleisradio

(63)  · 

ruotsi

(139)  · 

vaalit

(56)
15.09.2022 08:32:49
#598865 [+9] Piilota Suosittele

Nämä on kyllä hauskoja, kun "puolueettomat" politiikan toimittajat näyttävät suoraan mitä mieltä ovat lopputuloksesta.

Muistan hyvin kun Trump valittiin.
Kaikki hehkuttivat kuinka nyt tulee naispresidentti ja tulosten jälkeen joka sorkka seisoo hiljaa ja suu auki.

15.09.2022 18:20:26
#599065 [+4] Piilota Suosittele

Nyt näyttää kuviin päässeen aito Vulva-driving-sucker-mom, joka takuuvarmasti ihannoi pridea ja haluaa ihanaa kulttuurista arabivärinää Suomeen ja Ruotsiin.

Ymmärtämättä, että arabivärinä tarkoittaa muun muassa katoilta lähteviä sateenkaaria.

15.09.2022 19:07:36 | 19:10:59
#599088 [+4] Piilota Suosittele

>>599087
Se on kyllä kumma, että tänä päivänä yhdessä jos toisessa työpaikassa korostetaan objektiivisuutta ja yleistä toisten suvaitsevaisuutta (tosin nyt on tullut jo liikaakin tätä safe space -shittiä, koska aina ei vain voi olla kivaa ja fantsua), mutta Yle sitten oikein valitsemalla valitsee subjektiivisimmat ja hörhöimmät tyypit listoilleen.

Mutta helppokos se on valita niitä subjektiivisia samanlaisia ihmisiä, kun saa rahansa veronmaksajilta eli on jälleen julkisen puolen suojatyöpaikkoja täynnä oleva tuottamattomien ihmisten muovinen suojakupla.

On muuten mahtava tämä EK:n Hyvä Yritys -kampanja. "Meidän äiti tekee teidän äitien työpaikat!"

Ja juuri näinhän se asia on. Ilman yksityistä puolta ja tuottavia yrityksiä ei ole varaa julkisen puolen työpaikkoihin. Ei niihin turhiin ja tarpeettomiin - mutta ei niihin aidosti tarpeellisiinkaan kuten hoitajiin, poliisiin, palomiehiin.

Tuokin Ylen subjektiivisuutensa näyttävä mielipidetoimittelija saa palkkansa meiltä veronmaksajilta. Hänen pitäisi ymmärtää kunnioittaa asiaa ja osata olla objektiivinen. Mutta ei, koska Yle. Kyseinen lafka pitäisi todellakin siivota. Säästöjä saataisiin.

16.09.2022 18:12:15
#599412 [+2] Piilota Suosittele

>>599088

Syksyn saapuessa kunnolla, alkaa suomalaisille selvitä kupletin juoni. Maailmalle on varaa heittää 17 miljardia, mutta ei suomalaisille työn tekijöille.

[ 6 viestiä | ]