Ja paska puhetta. Kesäisin ne juhlat olisi ollut kultarannassa naantalissa, mutta virallisesti tamminiemessä ja kultarannassa saunotettiin / juotettiin kekkosen aikaan valtiomiehiä, yritysjohtoa ja joskus harvoin korkeakulttuuri porukkaa. Kekkosen aikaan kansan suosimat viihde ja kulttuuri tähdet eivät helpolla saaneet kutsua edes linnan juhliin.
Samoin keisari Nero järjesti useita päiviä kestäviä bakkanaaleja. So what. Nyt eletään vuotta 2021, eikä julkisten varojen tuhlaaminen ole millään muotoa hyväksyttävää. Miksi sen ymmärtäminen on äärivasemmistolaiselle populistille niin vaikea ymmärtää?
Aika outoa maalittamista Marinia kohtaan. Ensin vingutaan siitä kun syö valtion piikkiin ja nyt tällasta sontaa.. Ihan ku muut pääministerit tai politikot ei olis tehnyt jotain ton tyylistä. En oo mikään Sanna Marinin fanittaja, mutta tää on jo melko naurettavaa.. Arvostelisivat edes niistä poliittisista päätöksistä eikä tämmösestä turhanpäiväsestä paskasta.
[
4 viestiä
|
]
⭰
Hallitus hoitaa taas 🤦♂️
Julkinen Kärkkäinen.
Make America Sane Again
Amerikka update
Aivopesu on totta.. Kaikkihan sen tietää
Suvakkipojan taivas
Täälläkin saa valita sukupuolensa ilmoitusluontoisesti
Suomalaiset on rasisteja
herkkä joulunäytelmä
Vihreä ekonomisti 🤦♂️
Ukraina saa tukea jopa avaruudesta
Keskisormi politiikalle?
uskovaiset
Vain elämää.
Eveliina Heinäluoma, SDP ääniharava
Kokoomus
Perustelut raiskaukselle.
Hyvää Luganskin kansantasavallan 5-vuotispäivää!
Mitä?
Kansan edustaja
Yle propagandaa taas 4
Meikän ilme kun kuuntelen vihervasureiden kovistelua..