Vegaanit on pahempia murhaajia kun ensin vaan kylmän rauhallisesti repivät juurekset ja muut kasvit maasta ja puista. Eli jättävät vähemmän ruokaa muille eläimille ja jättävät puut ja pusikot kitumaan pystyyn. Eihän lehmiltäkään revitä jalkaa irti, ja jätetä sitä kitumaan kuoliaaksi.
Maitoa en käytä, mutta maitotuotteita kyllä. Lihaa menee noin kahdella aterialla viikossa, ihan terveydellisistä syistä. Muutoin voisin vetää vaikka joka päivä, on se niin hyvää. Kanamunat on mainioita, niistä voi tehdä vaikka munavoita.
>>509629 Pieni liraus maitoo on jees tummassa kahvissa. Muutenkin ruoanlaitossa menee joskus plus kananmunia menee varmaa aina kun leipoo. Tietysti munat varsinkin aamiaisella on 5/5 jossain leivän välissä paistettuna tai keitettynä. Ja liha nyt vaan on helvetin helppo antamaan makua ja pitämään nälkää poissa. Joskus tulee vahingossa vege päiviä mutta tarkoituksellista se ei ole.
Perhana. Söin aamiaiseksi 2 siivua pekonia, paistetun munan, sämpylän jonka päällä oli juustoa ja metukkaa, ja kruunasin kauheuden banaanijugurtilla. Olen massamurhaaja saatana!
[
7 viestiä
|
]
⭰
Aatu elää ikuisesti! Niemals kapitulieren!
Trump ja twitter
Marinin äo on 40 🤦♂️
Joka kuritta kasvaa, se kunniatta kuolee..
Hitlerin joukoissa oli vapaaehtoisia kaikista maista.
Virheiden ämmäkaartin mainos
Jussi taas laukoo totuuksia.
Demarit vetää taas satasella seinään
Marin🤣
YLE facebookissa, kun artikkelin aiheena on sananvapaus.
Velkapuolueet
Rosollipuolue.
retkeily
Takkudemari
Politiikka
Ihanan puolueeton vaalitoimitsija.
Joni Jaakola
Kas näin kääntyy takki, ja takki kääntyy näin
Redskins Owner Caves To Leftist Mob Decides To Change Team Name