Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 931 Medioita 817

Kaikki politiikkaan liittyvä

SDP SDP
6 kiihoittavaa kuvaa 6 kiihoittavaa kuvaa
Persut 👍 Persut 👍
Näin Näin
Ensi keväänä.. Ensi keväänä..
Meijän tiimi jyrää! Suvakit imee persettä Meijän tiimi jyrää! Suvakit imee persettä
tissit tissit
RASMUS RASMUS
Kepulitkin mainostaa arabiaksi Kepulitkin mainostaa arabiaksi
Yhy yhy yh yh yhy yhyy Yhy yhy yh yh yhy yhyy
Viikon kuumimmat aiheet -lähetys Viikon kuumimmat aiheet -lähetys
Vihreät 2014/2021 Vihreät 2014/2021
Lipsuti lupsis nuol nuol! Lipsuti lupsis nuol nuol!
Hallitus hoitaa taas 🤦‍♂️ Hallitus hoitaa taas 🤦‍♂️
Huutista 🤣 Huutista 🤣
Halla ja Biden Halla ja Biden
Eveliina Heinäluoma, SDP ääniharava Eveliina Heinäluoma, SDP ääniharava
Demariäänestejä, kun Sanna Marin kertoo mitä huulipunaa käyttää Demariäänestejä, kun Sanna Marin kertoo mitä huulipunaa käyttää
Hitlerin puhe. Aatu oli erittäin jalo ja älykäs monilahjakkuus Hitlerin puhe. Aatu oli erittäin jalo ja älykäs monilahjakkuus
Meemit Meemit
Sdp:n nuordementiaosasto esittää Sdp:n nuordementiaosasto esittää
Satu ❤ Satu ❤
Capitolin shamaani 2.0 (suomi vrs.) Capitolin shamaani 2.0 (suomi vrs.)
sentristi sentristi
 645 näyttökertaa, 15 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto
01.04.2021 00:35:06
[ + 4 | ]

Marinin jo ties monesko huti

[52789] [tiedosto.png] [0.11 MB] [723x825] [] []
tiedosto.png

sanna marin

(350)  · 

sdp

(547)  · 

hallitus

(111)
01.04.2021 00:50:22
#452604 [+-] Piilota Suosittele

Sen kaiken lisäksi miten poliisit suojautuisivat mahdollista koronaa vastaan paimentaessaan ihmistä? Miten muut rikokset? Kyllä tuo käyttäytyminen Marinin osalta vikuttaa kovasti diktatuurilta. Minä haluan ja te teette niin.

01.04.2021 00:51:34
#452606 [+-] Piilota Suosittele

>>452596

Tässä näkyy se, mikä suomessa on oikeasti vikana. Paperi on, mutta osaaminen täysi nolla. Sitten kun ei osaa, niin kiukutellaan.

Kunnon pissis.

01.04.2021 01:23:41
#452628 [+-] Piilota Suosittele

Kyllä aivan selvästi kelvoton tulos on jo tahallista. Eli sitä vastuun pakoilua. Vaikka kuinka olisi virat ja muut asemat täytetty intersektionaalisella feminismillä perusteltuna pätevyyden sijasta, niin tässä ajassa olisi kyllä jo ehtinyt edes alkeet oppia.

01.04.2021 07:38:40
#452666 [+-] Piilota Suosittele

>>452653

Koko Suomi on valetta. Tullia myöten palkattu sukulaista kaveria töihin kovapalkkaisiin hommiin. Kansalaista paimennetaan kuin pientä eläintä. Maasta saa viedä vittu mitä tahansa silmääkään räpäyttämättä. Mutta jos meinaat jotain tuoda laivalta niin jumalauta jo paukahtelee tullin rusinat.

Se, että suomessa hinnat ovat vitun korkeat vaikuttavat siihen miten kauppa käy ulkomaailmaan. Suomen hinnoilla suomesta ei osteta kuin vintage, armeija sekä erikoistuotteita. Myynti on kuitenkin niin vähäistä, ettei kansakunta sillä rikastu pätkääkään. Metalliteollisuus pistetty polvilleen samoin kuin laivateollisuus. Tekniikka-osaamista suomessa on, mutta ei kykyä tehdä sitä. Ja edelleen kyseessä on tuotteiden hinta. Taliaivot eivät näytä päättävissä elimissä ymmärtävän sitä vitun yksinkertaista asiaa, että laatu on ainut asia missä Suomi on voinut kilpailla millään saralla. Ne mahdollisuudet on tuhottu suomesta vuosikymmeniä sitten.

Suomeen istahtaa pikkuhiljaa 90-lukua ellei suurempi lama. Tämä vitun pelletauti on vain pilkku i:n päällä.

01.04.2021 20:02:58
#452813 [+1] Piilota Suosittele

On se ihme kun ihmiset huutelevat, täälläkin, asioista, joista eivät tiedä yhtään mitään ... nyt kun hallituksessa on naisia niin uliuliuliuli joka asiasta, jos tasan tarkkaan samat päätökset olisi tehty miesten toimesta niin ulinaa olisi ehkä 10% siitä mitä nyt ... lukekaa nyt hyvät ihmiset edes vähän miten valta jakaantuu suomessa ja esim. kenellä on mahdollisuus sulkea ne rajat ... tosiasia on että Suomi on, tämän naisvetoisen hallituksen alla, pärjännyt koronan kanssa ihan helvetin hyvin ... tosiasia on myöskin se että Suomen perustuslaki soveltuu helvetin huonosti tälläisiin kriisi tilanteisiin ... ja ei, nykyinen hallitus ei ole tehnyt perustuslakia ... se on kuulkaa aikalailla miesten tekemä ...

[ 15 viestiä | ]