Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 14 Vierailuja 3 829 Medioita 826

Kaikki politiikkaan liittyvä

Purra ei usko tätäkään Purra ei usko tätäkään
Vasemmistonuori. Vasemmistonuori.
Ilmasto ja eu. Ilmasto ja eu.
Keijo on taas todellisuutta. Keijo on taas todellisuutta.
Luottamus poliisin voi ehkä rakoilla.. Luottamus poliisin voi ehkä rakoilla..
retkeily retkeily
Reptiliaanit hallitsevat maailmaa Reptiliaanit hallitsevat maailmaa
Taas Marinaa. Taas Marinaa.
Ottaako Suomen johtaja tytöt Ruotsista mallia? Ottaako Suomen johtaja tytöt Ruotsista mallia?
Miljonäärivero Miljonäärivero
Vasemmisto Vasemmisto
Eveliina Heinäluoma, SDP ääniharava Eveliina Heinäluoma, SDP ääniharava
Tahdotko tämän päättämään turvallisuudestasi? Tahdotko tämän päättämään turvallisuudestasi?
Boomeri 🤣 Boomeri 🤣
Tynkkynen exposaa eloapinat Tynkkynen exposaa eloapinat
joe pedo joe pedo
Taponen 🤦‍♂️ Taponen 🤦‍♂️
Pillupuhelin taas äänessä Pillupuhelin taas äänessä
“You dance with the devil, the devil doesn’t change. The devil c “You dance with the devil, the devil doesn’t change. The devil c
Timppa taas päissään kirjottelee Timppa taas päissään kirjottelee
Aatu Aatu
Politiikka-kompassin käsitys politiikka-kompassista Politiikka-kompassin käsitys politiikka-kompassista
VOI SAAT.. VOI SAAT..
Saksa! Saksa!
 698 näyttökertaa, 5 viestiä, 3.73 MB, 1 tiedosto
12.02.2021 03:30:09
[ + 5 | ]

Siinähän se sitten tuli taas

[51721] [tiedosto.mp4] [3.73 MB] [426x238] [] []

eu

(63)  · 

kusetus

(54)  · 

vanhanen

(8)
12.02.2021 11:22:31
#438244 [+-] Piilota Suosittele

Italia kiertää veroja 190 Miljardin euron edestä vuosittain. Eikö olekin kivaa? Suomessaa luku on arvioitu olevan 10 Miljardia euroa.

12.02.2021 14:19:21
#438310 [+-] Piilota Suosittele

Onko Matti Vanhasen mielestä Italia ja Suomi jossain asiassa samalla viivalla? Italia on korruptoitunut vihonviimeinen persereikä jossa mafia kerää käytännössä veroja kaikilta. Suomi taas on ainakin toistaiseksi pohjoismainen hyvinvointivaltio jossa korruptio on verrattain vähäistä ja ihmiset maksaa kiltisti veronsa. Muuttuuko Italia tai Espanja hyvinvointivaltioksi sillä, että niitä palkitaan huonosta talouden hoitamisesta tälläisellä elpymispaketilla joka on puhdas tulonsiirto massiivisille virkamieskoneistoille?

12.02.2021 16:22:18
#438343 [+-] Piilota Suosittele

>>438310
Muuttuuko Italia tai Espanja hyvinvointivaltioksi sillä, että niitä palkitaan huonosta talouden hoitamisesta tälläisellä elpymispaketilla

En tiedä. Miten kävi kreikan kanssa? Vitutti niin armottomasti se kase että en ees jaksanu selvittää, kun on n. 99,999% todennäkösyys että kaikki rahat meni ja mitään ei tuu takas.
"Me tienataan tällä." - Urpilainen & Käteinen, vai ketä siinä nyt olikaan, saatto olla myös Stubb. ~joskus greigan gasen aigaan

[ 5 viestiä | ]