>>194427 Propagandaahan tämä vain on ja sille tyypillisesti kontekstistaan erotettu yksittäinen kuva. Evilikin kun on liittynyt poliittisesti aktiivisten kuoroon, joka toki on itse kunkin oikeus ja valinta. Sinänsä vain pitää muistaa, että ei voi sanoa suvaitsevaiseksi itseään, jos maalittaa tiettyä porukkaa. Maallistuneessa lännessä politiikka on jo uskontoa voimakkaampi ja merkittävämpi asia eli tietynlaista rasismia tämäkin.
Eerola-kohun muistan parin vuoden (ah, tuossa oli vuosilukukin 2016) takaa. Vähän hämärä poninhäntä-äijä ja ajattelin, että kaveriporukan surkean bändin viritelmä vain, joten en viitsi kappalettakaan kuunnella. No, nyt tuli kuunneltua kun tarjottimella oikein oli. Ja olipas skeidaa.
En ole liittynyt aktiiviseksi. Vaalien jälkijunassa vain postailen kaikkea paskaa. Mutta saahan tämän käsittää väärinkin jos haluaa. Höpsis, nimenomaan en suvaitse ketään. Sille en mahda jos vain tietty kritiikki riipaisee katsojan silmää. Ja rasismia? Voi ei. Valveutuneisuutta? Pois se minusta.
[
9 viestiä
|
]
⭰
Enemmän veroja vai pienemmät palkat?
Koulut voidaan avata
Vasurit ja vihreät
Unelma on jo hyvällä alulla.
Trump
Orpo
Thicc Marin
Onko kukaan nähny Keijoa? Se on about tän pitunen
Iiris ja vaalit.
Ihana ja älykäs Suvi Ahonen
Iiris ja Krista
Mestarikin on koukkunokka
Politiikka kuvia
Hitlerin puhe. Aatu oli erittäin jalo ja älykäs monilahjakkuus
Politiikka tiivistettynä
Lisää otteitta Talmudista, juutalaistan pyhästä kirjasta