Rekisteröitynyt 08.11.2025 00:13:46
Nähty 2 päivää sitten
Sukupuoli Mies
Viestejä 248
Tageja annettu 88
Vierailuja 895
Medioita 30
Medioiden näyttökerrat 11 757
Plussia 124
Saavutuksia 1
Iisakki

Hyvää lauantaita 7.3.2026 ja huomenna sunnuntaita. Toivottavasti olette levänneet hyvin ja herännäät tähän ihanaan auringon sarastukseen. Oon koko yön pelleilly kovalevyjen kans ja meen koht nukkuun mo.

+0  0 viestiä   08:08
Iisakki

"Vitun incelit menkää äidin tykö paskat Chuck Norris se on tollasta Gonzo journalismia ja pakotti minut ja nai hänen farkut ja tennarit eivät ole ollet mukana on myös se että se on tollasta Gonzo journalismia ja pakotti minut ja nai hänen farkut ja tennarit eivät" T. Ryssä botti

+0  0 viestiä   07:00
Iisakki

Ämmiä ja huoria.

+0  15 viestiä   01:30
Iisakki

Pistin kiljut pörisemään ihan lämmittelyks jos koittas kesämmällä tehä jotai hyvääkin juomaa. Vettä hanasta jotai 4-5 litraa, about kourallinen sokeria, shottilasillinen lime mehua ja sopiva määrä sunnuntai hiivaa. Mitään en mitannu, saas nähä mitä tästäkin tulee.

+5  22 viestiä   21:28
Iisakki

Siirsin kamppeita yhdestä tallista toiseen. Mitä vittua mä teen jollain kaasari korollan ilmansuodatin kotelolla yms? Siellä ne rojut on hyväs talles tallin perällä kuitenki.

+0  7 viestiä   01:26
Iisakki

Tänään on hatsapuri päivä. Aiotteko vetää mahan täydeltä hatsapuria tänään? Ite en ainakaan aio, ettei minun hento ja solakka vartalo ala paisumaan.

+2  2 viestiä   13:37
Iisakki

Erittäin hyvää vainojen uhrien päivää.

+0  0 viestiä   12:52
Iisakki

+0  1 viestiä   01:32
Iisakki

Voi jukranpujut! Sain vihdoinkin hakkeroitua pioneerin keh-9000 rdssän. Kohta pääsee huudattaan movetronia raksilan prismal.

+0  6 viestiä   23:28
Iisakki

Heräsin 12 ja aloin nauhottaa motörheadiä c-kasetilla ja juomaan kaljaa. 5.30 pitäs töihinki lähtee.

+0  3 viestiä   04:42
Iisakki

Rakkaat ystävät, tässä vaiheessa haluan henkilökohtaisesti ja sydämeni pohjasta kiittää kuluneesta vuodesta ja toivottaa kaikkea hyvää ensi vuodelle.
Nykyään kaikki kiire ja stressi vie kaiken ajan, ja harvat löytävät enää aikaa kirjoittaa henkilökohtaisia joulutervehdyksiä, moni vain kopioi jonkun rivin tai postauksen ja hoitaa sillä tavalla tämän ”pakollisen tehtävän” pois alta.
Olemme kokeneet ihan tosi hienoja hetkiä ja saavuttaneet kovia tavoitteita tänä vuonna. Joten haluan toivottaa teille kaikille rauhallista joulua ja ihan mahtavaa uutta vuotta 2012! Te olette Imatran paras tanssiryhmä!!! Rakkaudella, Jaana

+3  6 viestiä   01:19
Iisakki

Tarjosin kyl jollekki. kauhee haloo siitäki sittee, vaikkei pillua kellekkää antanu.

+0  0 viestiä   11:20
Iisakki

Oho kun kellokin on ji sen verran että se on sitten, niin nytten tän verran mutte se on sitten kun kelloo kattoo, niin se on sitten sen verran kun se näyttää. Siis sillon kun kelloo katto niin sen verran on sillon mutta tällähetkellä on eri aiko jos nyt kattoo kelloo.

+0  5 viestiä   05:23
Iisakki

Muistaako joku sitä sarjakuvaa missä jokku kommunisti turri eläimet kulki josai talvises erämaas ja tais vähä kannibalismiaki harrastaa? Tais olla koiria kaikki ja siin lopus se kapteeni hukuttautu jäisee järvee.

+0  6 viestiä   04:18
Iisakki

Kumpa pääsis vähäosaisia pieksemään.
Antasin yhen tommosen ja sit tämmösen. Sit viä tollasen ja ottaisin pillistä kiinni. AAARRGHH ÄRRIN MÖRRIN MRAAAGHUAA

+0  4 viestiä   00:37
Iisakki

Asahin dry lager tekee kyllä poikaa saunan jälkee.

+0  8 viestiä   01:03
Iisakki

Peuralauma pihassa kun saavuin pirtille. Kerkesivät karkuun ennen ku sain kiväärin haltuun.
Meni kunnon jouluateria ohi.

+0  4 viestiä   15:40
Iisakki

Just tos broidin kaa oltii Floridas, ja meil oli aitoo gorin komatee siin. Iha vitun aitoo deadly spraitee siin, eikä mitää vitun suomi liemii. Me ei mitää vitun ripuli lääkkeit ryystetä, ni haettii siit pari pinttii ja spraittii paikallisest kwuiq-e-martist ja tota noin nii, Taidettii tehä tuplakuppii ja pistettii nolla femma siihe ja tota annetti aseet meiä kavereille sillee. Meil oli glockki siin mis oli niinku pitkä ööh miimku pitkä hullu clippi. Joku kolkut raundii kiinni siin clipis nii meil oli pari sellast siinä iha varmuudeks, jos opsit pääsee yllättää ni me annetti ne yhel kaveril joka oli selvinpäin siin ni, Jos ootte ikinä ottanu liinii ni te meette vähä semmosee et minuutit tuntuu tunneilta ja jos ootte ikinä indicaa polttaanu nii sata kertaa pahempi jummi päällä. Nii me oltii broidin kans ja meil oti nää parit silokit täs näin ja sit kaveril alettii sippaa liinii ja mä otin semmosen tripin et... Nii olin sen verra tripeil mut tä on sellane juttu mikä oikeesti tapahtu, ni me yritettiin kaven kaa lopettaa röökin poltto samalla siinä, koska mehän poltetaan vaa schaachae, et me ei mitää rööki polteta, nii me oltii lopettamas röökin poltto ja haettii nikotiini purukumii.Nii tää kaveri kenen kaa me oltiin, niin tää kaveri oli iha seinähullu. Niinku, ei kukaa täysjärkine muutenka munkaa vietä aikaa. Eli, Eli tota, tää kaveri on iha straight up seinähullu et siin oltas lopettamas röökin poltto ja meil on tätä nikotiini purukumii, Eli tota tää kaveri käy hakee vesi lasin siihe nii, no okei et täl kaveril on jano tai jotai, ja uskokaa tai älkää mut tää heittää siis, avaa sen nikotiini purukumin ja heittää sen huiviin, ja vettä päälle. Nielasee sen. Vittu Nielasee siis nikotiini purukumin, ja kattoo mua niinku, Are you fucking serious in mai ai, kattoo suoraan ja oon siin, et mitäh? ja mä sanoin et tiedätkkö vittu mikä on purukumi? Siin paketis lukee vittu, lääkepurukumi, Nää on vittu juttui mitä on opittu sillo joskus ekalla luokalla. Tää kaveri katto mua iha silmii, on my eyes, ja tää kaveri vittu nielasee lääke purukumin. Kyl mä sanon ihan suoraan et vittu sä olet hullu. Et mä sanon ihan suoraan et sä oot hulluin ihminen ketä mä tiedän, siis niin vitun hullu.

+0  0 viestiä   03:39
Iisakki

Sain ny asennettua noi valot kattoon ja jumalauta ku on kirkasta. Tarvi ottaa tosta yhestä polttimot irti kun ei nähny kunnolla Scullyn berberiä kuvaputki tv:stä.

+1  1 viestiä   01:07
Iisakki

Pistin puusaunan tuleen näin isämmaam päivän kunniaks.

+1  6 viestiä   23:26
Iisakki

@Heimosenkeimo
@Nakuakka
Sain hivin. Lopettakaa.

+0  8 viestiä   01:17
Iisakki

Olis 3 lamppua asennettavana kattoon yhden keskellä olevan tilalle, niin tuhersin tommosen suuntaa antavan suunnitelman mihkä niitä pitäs lätätä. Asennukseen en tarvi ohjeita mut en oo mikään sisustus suunnittelija vielä, ni sanokaa kuinka päin helvettiä noi ny tulee laitettua. Piirrustus taitoja ei tarvi kritisoida, se on käytännössä muistilappu.

+0  32 viestiä   22:36
Iisakki

Yks tuttava aatteli vaihtaa uuten autoon ja kyseli mikä olis hyvä. No tietysti lantikka on aina oikea vastaus. Jumalauta ku kattelin toyotan sivuilta niin 2025 Toyota land cruiser maksaa 150k. Mikä vittu siinä voi niin paljo maksaa jos hiluxi on 45k?

+0  14 viestiä   20:57
Iisakki

Kaveri toi vergi 0,5l 80% Tänään ei taida pysyä alle 0,5 promillen.

+0  8 viestiä   17:22
Iisakki

Lukemattomia viestejä. Eihän niitä ollut kuin kaksi.

+0  0 viestiä   00:18