Tyypillinen ateisti Tyypillinen ateisti
Videokuvakommentti Videokuvakommentti
toisten omaisuuden rikkominen on kivaa toisten omaisuuden rikkominen on kivaa
Putinin seuraaja Putinin seuraaja
I'm sorry, Mira I'm sorry, Mira
Vanuatulle pitäisi lähettää rahaa, yksi miljardi auttaisi. Vanuatulle pitäisi lähettää rahaa, yksi miljardi auttaisi.
ritari ässäkin kävelee ritari ässäkin kävelee
Poimittua.. Poimittua..
Kisujen lauantai Kisujen lauantai
Tätä päivää Tätä päivää
Rehun hinta Rehun hinta
Ukrainalainen lääkintäsotilas. Ukrainalainen lääkintäsotilas.
Jaappanin koira sugoiiii Jaappanin koira sugoiiii
Olen vajassasi Olen vajassasi
Sykkiminen ei koskaan lopu Sykkiminen ei koskaan lopu
Mainonta Mainonta
apinarokotus apinarokotus
Olvi lasipullossa Olvi lasipullossa
Vihtoja Vihtoja
transufoobikko :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD transufoobikko :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
mars mars
Larry Larry
Hahah Hahah
Cock Pärs Cock Pärs
 278 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto, 29.11.2025 12:22:44
[ + 5 - | ]

Kummallinen sattuma

[84731] [tiedosto.jpg] [0.07 MB] [474x487] [] []
tiedosto.jpg

jutku

(82)  · 

juutalainen

(158)  · 

karkotus

 · 

juden

(11)  · 

jew

(33)  · 

maailman syöpä

 · 

espanja

(6)
29.11.2025 15:49:17
#728849 [+-] Piilota Suosittele

Helppo aloittaa kultainen kausi, kun jutskujen antamat lainat mitätöidään ja heidän omaisuutensa otetaan kruunun haltuun.

30.11.2025 16:16:21
#729046 [+-] Piilota Suosittele

>>728849 No itse asiassa se ei mennyt ihan niinkään, Espanjahan oli nykyisen kaltainen perseukinen valtio reconquistan ja juutalaisten häädön jälkeen, se rahan puute ajoi ne valloittamaan maailmaa. Se että miksi Columbuksen retket jäi melkein tekemättä, johtui sekä valtion persaukisuudesta, että paikallisten tieteentekijöiden kyvystä ymmärtää maapallon halkaisija. Juutalaiseton hovi kyettiin ylipuhumaan Intian retkeen vain siksi, että juutalaiset eivät ollet rahanvartijoina ja Amerikka tuli eteen lähinnä vahingossa. Sitä kutsutaan valkoisten faustilaiseksi mielenlaaduksi.

[ 2 viestiä | ]