Tissit Tissit
Iso H ja negge Iso H ja negge
Rakkaus on vitun sokea Rakkaus on vitun sokea
Olio maito Olio maito
Suklaata Suklaata
Syväkurkku Syväkurkku
Hevoooooonen Hevoooooonen
Helluntai Helluntai
hullu hullu
Mita noituutta tama olla! Mita noituutta tama olla!
Hinnasto Hinnasto
näin kasvatetaan liittimiä näin kasvatetaan liittimiä
parit modit parit modit
Twerkkausta Twerkkausta
Persettä Persettä
kelloo ranteessa kelloo ranteessa
jynssäsi palloa jynssäsi palloa
aallonmurtaja aallonmurtaja
Tompan terveiset Tompan terveiset
Piirros, turva, valas ja vasennus Piirros, turva, valas ja vasennus
Pakolaiset & THL Pakolaiset & THL
taso laskenut taso laskenut
Ennen ja nyt Ennen ja nyt
älä hiippaile siellä älä hiippaile siellä
 707 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.01 MB, 1 tiedosto, 06.05.2025 12:52:11
[ + 5 | ]

Makes sense

[80614] [tiedosto.png] [0.01 MB] [666x165] [] []
tiedosto.png

neekeri

(1345)  · 

rättipää

(35)  · 

maahanmuuttaja

(51)  · 

mamu

(205)  · 

matu

(80)  · 

loinen

(122)  · 

torakat

(81)  · 

paskanahka

(141)  · 

mutiainen

(62)  · 

sharia

(47)  · 

islam

(204)  · 

muslimi

(204)  · 

uskonto

(59)  · 

blm

(176)  · 

suvakit

(197)  · 

vihervassarit

(92)  · 

ählämi

(129)  · 

ahmed al-raiskhar

(33)
06.05.2025 14:03:34
#696632 [+5] Piilota Suosittele

Vittukun vuosienkaan vankeusrangaistukset ei tunnu noille miltään täällä, missä elinolosuhteet on kopissakin paremmat kuin lähtömaassa. Ei ole mitään syytä olettaa että suomalaiselle sovelletut rangaistukset edes tepsisivät heihin. Neekerille vankeusrangaistus tarkoittaa vaan ilmaista asuntoa ja ruokaa, eli jotain mitä kotimaassa ei ollut.

06.05.2025 18:07:00 | 18:07:47
#696647 [+1] Piilota Suosittele

>>696645
Joskus se lieventää, joskus se koventaa. Esimerkiksi se sarjasyömäri joka meni syömään ravintoloihin ja totes ettei maksa ku ei oo rahaa, sille annettiin kovennusta edellisten vastaavien tuomioiden vuoksi. Tuomari totesi ettei oppi ole mennyt perille, jolloin toka tuomio tuli vielä ankarammalla kädellä. Samanlailla joku sarjahukuttaja tai muu sarjamurhaaja voi saada kovennettua, jos tekee uusia henkirikoksia
Silti noi raiskaukset käsitellään käsittämättömästi välillä:

Rikoslain mukaan aiempi ehdoton vankeusrangaistus voidaan ottaa huomioon tuomiota alentavana seikkana, kun ehdottomaan vankeuteen tuomittua syytetään ennen rangaistuksen tuomitsemista tehdystä muusta rikoksesta.


Silloin uudesta rikoksesta voidaan tuomita vähimmäisaikaa lyhyempi vankeusrangaistus. Tämä tarkoittaa, että jopa aiempi raiskaustuomio voi lieventää uutta raiskaustuomiota.


Jos tuomiot laskettaisiin täysimääräisinä yhteen, voisi tulla kohtuuttomia kokonaisrangaistuksia. Yksittäistapauksissa ”paljousalennus” voi kuitenkin tuntua väärältä ja näyttää maallikon silmään erikoiselta. Tämä ei ole missään nimessä yksinkertainen systeemi, toteaa Turun yliopiston rikos- ja prosessioikeuden professori Pekka Viljanen.


https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000963556.html

07.05.2025 00:55:31 | 00:56:06
#696741 [+1] Piilota Suosittele

>>696647
Ja vitut mitään kohtuuttomia tuomioita meillä oo jos ei lasketa verottajan kusettamista. Voit joutua maksamaan ihan helevetin isoja sakkoja ja korvauksia jos oot nyysiny valtiolta, mutta vaikka jos tapat ihmisiä niin 12,5 vuotta riittää hyvittään kaiken. Vitun Demla.

[ 9 viestiä | ]