>>679008 Vähän piti kaivaa, mutta tuolla se näkyy olevan kuntavaaliehdokkaille tarkotettuna. Nyt sitte äkkiä vaan johonki eholle niin pääset mukaan elukkaterroristien menoon :D
>>679208 Eli ei kosketa ketään, jota tuollainen ei nimenomaisesti kiinnosta? Miksi siis tuollainen otsikko ja tagit? Onko tämä ollut uutisissa tai ylismeeminä? Ennen kaikkea, pitääkö tässä tietää jotain, jota kuvasta ei voi suoraan päätellä?
>>679218 Mua kiinnostaa lähinnä nähä sitten ens kuun alussa lista tyypeistä jotka on niin sekasin, että kannattavat tommosta niin tiiän olla äänestämättä niitä. Kyllä mää sen verran seuraan politiikkaa vaalien alla, että saan selville minkälaisia ehokkaita siellä oikeen on. Tossa aika vasta Rovaniemellä tai jossaki sillä suunnalla lopetettiin kasvisruokakokeilu ku ei sitä kukaan syöny. Makso vaan vitusti. Jos mä ny en väärin ymmärtäny niin tuo Animalia just nimen omaan vaatii, että AINA pitää olla kasvisruokaa tarjolla vaikkei kukaan söiskään sitä. Ehän siinä oo mitään järkee.
>>679247 Mua kiinnostaa lähinnä nähä sitten ens kuun alussa lista tyypeistä jotka on niin sekasin, että kannattavat tommosta niin tiiän olla äänestämättä niitä.
No jätät pihalle vihervasemmistolaiset ehdokkaat, niin eiköhän se kata tämänkin allekirjoittaneet.
>>679272 No se ny on sanomattakin selvää. Pitää kuitenki varmistaa ku joka puolueessa on kilareita. Vituttais jälkikäteen jos oliski äänestäny jotain sekopäätä. Se on jännä juttu ku joku tyyppi saattaa vaikuttaa ihan asialliselta, mutta sitte jonku asian kohalla niillä leviää pälli aivan totaalisesti. Eiks se ollu eurovaaleissa joku kokoomuksen akkakin joka vastaili ihan järkeviä, mutta heti ku tuli puhetta mutiaisista niin sieltä tuli settiä "neekerit on parempia ihmisiä ku suomalaiset" "kaikki maailman pakolaiset pitää ottaa Suomeen" jne tms.
Kyllä mää taidan jo tietää ketä voisin äänestää, mutta ei vara venettä kaada. Pitäs varmaan käydä jollaki teltalla pyörähtämässä josko ois siellä niin vois vähän kysellä.
>>679339 No tuttavapiireissä on ehokkaita niin enköhän mä niistä jonku valakkaa ku muutenki niien kans tulee juteltua. Yleensä saunajuttelulla niistä saa kaiken tarpeellisen irti, mutta ku ne kaikki tuntuu olevan vähän hulluja kuitenki niin pitää sitte tsiigaa toltaki kantilta.
Musta ei semmoseen oikeen oo, mutta lähe nää eholle. Saatas oma luolaston fyyreri :D