Sitcom Sitcom
Beat it Beat it
Ei maistunut hyvälle >:3 Ei maistunut hyvälle >:3
sadetanssi sadetanssi
iZombie näyttelijä iZombie näyttelijä
How to play with yourself How to play with yourself
Coronavirus V Coronavirus V
Hurraa! Hurraa!
Uamee & Boris - Parking Lot Uamee & Boris - Parking Lot
Waaah Waaah
vaurastunu pariskunta vaurastunu pariskunta
Helsinkiläinen asiakas Helsinkiläinen asiakas
Kiusallista >:3 Kiusallista >:3
Välillä tekee mieli vähän päästellä höyryjä Välillä tekee mieli vähän päästellä höyryjä
Mikä kasvain sulla on päässä Mikä kasvain sulla on päässä
BANAANEJA BANAANEJA
Normi-suvakki-rage Normi-suvakki-rage
Kissakanavan meditaatiomusiikki Kissakanavan meditaatiomusiikki
Viinaa & näkkileipää Viinaa & näkkileipää
Corona... Corona...
todellista noituutta todellista noituutta
Slayjerin ravuri Slayjerin ravuri
hehehe hehehe
Gamer pain Gamer pain
 410 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.54 MB, 1 tiedosto, 21.01.2025 01:05:57
[ + 3 | ]

koulutetut somalit

[77182] [koulutetut_somalit.png] [0.54 MB] [960x638] [] []
koulutetut_somalit.png

somali

(93)  · 

koulutus

(14)  · 

avaruuskirurgi

 · 

insinööri

(23)  · 

suvakki

(144)
21.01.2025 04:03:07
#674836 [+-] Piilota Suosittele

Enpä ole somalia nähnyt kovin vaativassa työssä, ehkä kerran vantaalla raksalla, mutta se taisi olla ihan neekeri.

21.01.2025 05:28:18
#674847 [+2] Piilota Suosittele

Minä istuin kerran taksiin jota ajoi somali. Ois pitäny älytä kysyä, että mitkä paperit se unohti kotiin. Veikkaan että se oli neurokirurgi tai astronautti.

21.01.2025 09:01:28
#674869 [+3] Piilota Suosittele

Noin 30 v sompanssit ovat ehkä postilla tai taksirenkinä töissä ja siitä sitten ehkä HKL:n bussikuskeiksi itä-helsingin / vantaanpuolen linjoille.

Sensijaan nämä noin 10 - alle 30 v sompanssi"prinssit" ovat erikoistuneet rakennusten pystyssä pitoon, heitä näkee aina apinalaumana esim.dixissä, tai itäpään metroasemilla tukemassa seiniä nojailemalla niihin, he ovat jo nuorina oppineet yövuoronkin tekemisen, esimerkiksi juuri tikkurilan dixissä tai itäkeskuksen, kontulan metroasemalla saattaa törmätä arki ja viikonloppu iltoina klo 23:00 jälkeenkin iloiseen mölisevään 9-12-vuotiaista sompanssin pennuista koostuvaan laumaan, jossa toki mukana yksi - muutama kulttuuria opiskeleva valkonaama tai arabi mukula.

21.01.2025 11:53:58
#674871 [+1] Piilota Suosittele

Tuolta ne aikoinaan valuivat alavirtaan Joensuuhun, missä niitä lojui varsinkin kesäisin torin ympärillä ettei oikein tiennyt mistä kulkee ettei kengät paskaannu.
Läksivät sitten onneksi etelän vetelien riemuksi, kun toriparkin rakentaminen alkoi ja oli riski että olisivat joutuneet lapion pystyssä pito telineiksi.

23.01.2025 10:20:37
#675348 [+-] Piilota Suosittele

Onneks täällä ei oo kuiten somaleja vaikka vähän kaikkia muita jo onki. Toki ku rajalla asuu ja dödspatrul on tuossa muutaman kilsan päässä niin eiköhän niitä kohta ala laumautuun tällekki puolelle.

[ 5 viestiä | ]