Kirsikka börhkakun päällä :3 Kirsikka börhkakun päällä :3
Ranta-Barbie ruiskauttaa Ranta-Barbie ruiskauttaa
Tuoksukynttilä Tuoksukynttilä
Vituttaako Vituttaako
Kyllä sensei! Kyllä sensei!
Slap Bet Slap Bet
Hyvin ajettu Hyvin ajettu
Takana jamal ihailee kateellisena Takana jamal ihailee kateellisena
Luolastolaisten lämpömittarit Luolastolaisten lämpömittarit
Varuste joka pitäisi olla kaikissa peileissä valmiina Varuste joka pitäisi olla kaikissa peileissä valmiina
Ei hatuta yhtään tasapainoisesti köllötellessä Ei hatuta yhtään tasapainoisesti köllötellessä
Hulitintti Hulitintti
Sukset saatana Sukset saatana
Nyoips Nyoips
Life imitates art Life imitates art
Cat Pineapple Apple Cat Cat Pineapple Apple Cat
Hautapaikka halvalla Hautapaikka halvalla
Ei jaksa keksiä otsikoita 77 Ei jaksa keksiä otsikoita 77
Automaatioteknikon sunnuntaihuvit Automaatioteknikon sunnuntaihuvit
Formula Formula
Gluteeniton classic Gluteeniton classic
aikuiseksi rituaali aikuiseksi rituaali
Pydysäh Pydysäh
Snowtrooper Snowtrooper
 349 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.26 MB, 1 tiedosto, 25.10.2024 20:21:52
[ + 0 | ]

prismaan kiilaamaan

[74137] [1c1ff5c7dfee3b6a.jpg] [0.26 MB] [750x741] [] []
1c1ff5c7dfee3b6a.jpg

kärry

(17)  · 

arvostelu

(11)  · 

kori

(39)  · 

kauppa

(81)
25.10.2024 23:30:55 | 23:31:46
#655294 [+-] Piilota Suosittele

Itse olen ostoskori-ihmisiä, Slmarket (S-market/K-Supermarket/Lidl) työmatkan varrella, kivenheiton päässä toisistaan, niin ei ole järkeä ostaa korillista enempää kerralla. Kuukauden-kahden välein mennään automarketissa Königstigerillä kulutustavarat viikoksi. Varsinkin ASIAKASOMISTAJUUSPÄIVILLÄ ja MAMMUTTIVIIKOILLA!!! Tästä tietää, että Jumala on kuollut. Ei hän antaisi tällaisen tapahtua.

26.10.2024 03:47:05
#655338 [+-] Piilota Suosittele

Tuosta puuttuu nilkan rikkojat / polvitaipeen tökkijät, eli lasten kärryt.

Muutaman kerran miettinyt lähi k-marketissa "Miksi vitussa", kun siellä on muutama ostoskärry, kyseessä on entinen siwa joka on pieni ja ahdas, jopa niin ahdas että jos otat kärryt, niin et pääse niillä hevi, liha, juoma pehmopaperi, osaan pakastealtaita ja osasta hyllyväleistä pääset pois vain pakittamalla.

Joten kyseisen kaupan saa tukkoon / kaaokseen lastenvaunuilla, rollaattorilla, pyörätuolilla ja ostoskärryillä joilla ei käytännössä tee mitään kyseisessä kaupassa, mutta joita kauppias on jostain ihmeen syystä hommannut.

26.10.2024 23:42:58
#655482 [+-] Piilota Suosittele

En ole koskaan käyttänyt ostoskärryä kauppareissulla. Vain jotkut family manit roudaa tavaraa kuutiometritolkulla jollain farmariautolla jonnekin omakotitaloon, jossa on tyyliin vaimo ja liikaa kiljuvia lapsia.

[ 6 viestiä | ]