hahahahaaaa homo :DDDDDD hahahahaaaa homo :DDDDDD
Säikyttelyä Säikyttelyä
Aku Ankan mielipide AMK a Aku Ankan mielipide AMK a
Jossu ja Jeesus Jossu ja Jeesus
Ruotsinkielisten eri oikeudet Ruotsinkielisten eri oikeudet
tonttu ja pukki tonttu ja pukki
ohisalo ja haavisto ohisalo ja haavisto
täällä on hyvä olla :3 täällä on hyvä olla :3
Suomalainen kuvalauta vuonna 2021 Suomalainen kuvalauta vuonna 2021
ministerit ministerit
piirakkaa piirakkaa
Kamerusten uuniherkku Kamerusten uuniherkku
Rapunaamalle tarina visuaalisena Rapunaamalle tarina visuaalisena
Sellasta elämä on Sellasta elämä on
Catboykami Catboykami
Google hapsi and Tuhnu Google hapsi and Tuhnu
Molchat Doma - Sudno Molchat Doma - Sudno
Red Alert Red Alert
Eduskunnan kyselytunti Eduskunnan kyselytunti
Voi iihaa! Voi iihaa!
Apustus tatuointi Apustus tatuointi
Salaliittoteoreetikko Arto Lauri Salaliittoteoreetikko Arto Lauri
Lauantaibylle Lauantaibylle
papukaija ja kolikot papukaija ja kolikot
 754 näyttökertaa, 1 viesti, 0.05 MB, 1 tiedosto, 20.10.2024 16:00:12
[ + 5 - | ]

Rauhan uskonto

[74050] [tiedosto.jpg] [0.05 MB] [700x463] [] []
tiedosto.jpg

islam

(207)

syöpä

(42)

muslimi

(205)

terroristi

(102)

pedofiili

(91)
20.10.2024 17:38:42
#654407 [+1] Piilota Suosittele

Todellakin länsi rappeutuu,(vai rapautuu) kun tänne päästetään kokonaisia kansanosia humanitääristen syiden perusteella (joita perustellaan tarinoilla joissa on hieman värikynää mukana), eikä sekään riitä, vaan näille "vierailijoille" tulisi sallia oikeus harrastaa tapoja / uskomuksia / kulttuuriaan, joista osa on ristiriidassa paikallisten lakien ja oikean & väärän käsityksen kanssa.

Sitten on nämä heille "unelmien olosuhteet", ei "välttämättä" tarvitse tehdä töitä, yhteiskunta maksaa asumisen ja monia muita kuluja, siinä missä länsimainen pariskunta arkailee, miettii tarkkaan lapsentekoa, lasten mahdollista määrää, koulutusta jne, ovat tietyt "vierailijat" täysin päinvastaisella ajatuksella liikenteessä, heidän käsityksen mukaan, mitä useampi lapsi, sitä suurempi osa selviää aikuiseksi ja pystyy huolehtimaan vanhemmistaan kun nämä ovat mummo & vaari ikäisiä.

Sitten vielä "vierailijoiden" palkinnoksi käsittämä lapsilisä, mikä kannustaa heitä tekemään vähintään viisi tai enemmän lasta, sitten mitä useampi lapsi ja "huonompi" vanhempien taloudellinen tilanne, sitä paremmin yhteiskunta palkitsee: "Kalusteet kela Gold™-kortilla", "Ai teille tulee perheen 8's lapsi ja tarvitsette isomman asunnon? Kyllä teille kaupungin asunnoilta löytyisi 168m2 tikkurilasta tai 155m2 vuosaaresta rouva Mugele".

[ 1 viestiä | ]