Se meininki on ollu jo hetken aikaa sellasta tuolla rintamalla että talvellakin yksikseen siperian erämaassa on helpompi ja turvallisempi olla..
Eipä tuolla Ukrainan sodan lopputuloksellakaan pidemmän päälle ole väliä kun kaikki miehet mistä on mihinkään on joko tapatettu rintamalla tai emigroituneet.
Jäljellä on skidejä, pappoja, gopnikeita ja terroristeja. Niin, oligarkkeja ja silovikkejä lukuunottamatta mut ne joko lähtee ulkomaille pian tai likvidoidaan kun yhteiskunta alkaa hajota käsiin. vuosikymmenen kuluessa Kiina ja Yhdysvallat kinastee siperian resursseista, EU yrittää auttaa itä-euroopan valtioita ja jälleenrakentaa Ukrainaa.
Venäjästä jää jäljelle Moskovan oblasti ja sen lähialueet. Toivottavasti silloisella hallituksella on tärppiä ottaa ainakin Petsamo takas ja ehkä koko niemimaakin samalla..
[
4 viestiä
|
]
⭰
Normi ryssälandian liikenne
blyat
Ryssä sai mitä tilasi
Juoma repostikille
Ryssät
Laitetaan nyt tännekin tämä
Dedovshchina
Hyvin pitkälti mahdollista
hyvää: kakkaa
yksin kaikkia vastaan
Tehoa löytyy
tinaneekeri
Huolto
Redditin vapaaehtoisten mielikuva ukrainan tilanteesta