Tein uuden hienon vaakunan luolastolle <3 Tein uuden hienon vaakunan luolastolle <3
ähmän ja hobbit ähmän ja hobbit
31 - Psycho- & Skitzo-head entrance scene 31 - Psycho- & Skitzo-head entrance scene
Kohtaamisia kaupoilla osa 98 Kohtaamisia kaupoilla osa 98
val & mal malloy val & mal malloy
Kummeli - Ei lainata Kummeli - Ei lainata
Auto ei starttaa Auto ei starttaa
Nazcan 2000-vuotias börh Nazcan 2000-vuotias börh
Sairasta, mutta totta Sairasta, mutta totta
Kauniita unia Gabe Kauniita unia Gabe
ihana nainen ihana nainen
Party party Party party
Jonnet ei pääse ikinä eläkkeelle Jonnet ei pääse ikinä eläkkeelle
Red Alert Red Alert
Projekti nimeltä euroopan unioni Projekti nimeltä euroopan unioni
Suvaitsevaisten älykkyys osa 1. Suvaitsevaisten älykkyys osa 1.
nekeri nekeri
Taputa Taputa
Ihana nainen Ihana nainen
Repoveden luonnonpuisto Repoveden luonnonpuisto
Mal Malloy Mal Malloy
perse perse
Lempinimi Lempinimi
Vasilinsaaren strelka Vasilinsaaren strelka
 779 näyttökertaa, 5 viestiä, 13.63 MB, 1 tiedosto, 23.05.2024 02:34:08
[ + 5 | ]
👑 Katsotuin 23.05.2024.

Nikketöity maa, etelä afrikka on samalla viellä

[70724] [Snaptik.app_7369420425719221547.mp4] [13.63 MB] [576x1024] [59.39s] [] []

zimbabwe

 · 

itsenäistyminen

23.05.2024 04:32:32
#622485 [+7] Piilota Suosittele

Neekerit: "Ungala, me ajaa valkoinen paholaine pois ja tappa valkoinen väki joka jäi, nyt me olla rikkaita loppuelämä".

Neekerit hetken päästä: "Bungala bungala! Miksi pelto ei kasva vilja vaikka me tuijotta sitä vihaisesti ja tuhota pelto vihollinen traktori polttamalla se? Ei meillä enää ole valkoisia paholaisia tapettaviksi?"

Neekerit muutaman vuoden päästä: "Ukka*Pukka! YK lähetä raha, lähetä riisi ja vilja, valkoinen paholaine jätti meidät kuolemaan nälkään!"

Neekerit vuosien päästä: "KIGALIKINGALI! Valkoinen paholainen tule takaisin ja poista pahan silmän taika, me kuolla nälkä koko ajan, eikä meillä palkka enä edes 1/25-osa siitä mitä valkoinen paholaine meille maksoi".

Zimbabwe on malli esimerkki kuinka afrikan vilja-aittana tunnettu maa muuttui alle 30 vuodessa korruptoituneiden idiootti rosvojen (neekereiden) käsissä 231miljoonan % hyperinflaatiosta ja 80-95% työttömyydestä kärsiväksi kehitysmaaksi.

Ilman luonnon varojaan e-afrikka olisi samassa tilassa kun vertaa maan nykyistä taloudellista ja turvallisuus tilannetta esim.-80 luvun vastaaviin.

24.05.2024 07:07:19
#622583 [+2] Piilota Suosittele

Nooh ei muuta ku suomeen loisimaan hyvinvointiyhteiskunnan antimilla harrien kunniavieraina niin mitäs tuota ressaamaan

[ 5 viestiä | ]