kUkA sIeL nEtIs On!? kUkA sIeL nEtIs On!?
Kun mayhemin dead ampui haulikolla itseään päähän Kun mayhemin dead ampui haulikolla itseään päähän
Ransu Ransu
Let's get rambling Let's get rambling
Jollakin jäi tanko maahan Jollakin jäi tanko maahan
Opus Opus
Tunteisiin Tunteisiin
Jerry Jerry
Goebbels Goebbels
Tärinät Tärinät
Jysähti Jysähti
Barts Barts
Viimeiset pokemon jutut Viimeiset pokemon jutut
Valkosibale Valkosibale
Pokemon sitä ja tätä 1 Pokemon sitä ja tätä 1
Miltäs tämä korva maistuu Miltäs tämä korva maistuu
like a glove like a glove
karkotetta karkotetta
Sisustusportaat Sisustusportaat
Kun oot jollekin cosplay ainesta Kun oot jollekin cosplay ainesta
Jätkät hei nyt ryhtiä tähä hommaa Jätkät hei nyt ryhtiä tähä hommaa
Kentsun kanssa leikkejä ;) Kentsun kanssa leikkejä ;)
Toveri lapset Toveri lapset
The Best Blues Guitar Lesson The Best Blues Guitar Lesson
 735 näyttökertaa, 5 viestiä, 1.25 MB, 1 tiedosto, 11.09.2022 00:30:41
[ + 1 | ]

musiikki

[67413] [musiikki.png] [1.25 MB] [884x1080] [] []
musiikki.png

musiikki

(224)  · 

neekeri

(1298)
11.09.2022 08:29:41
#598033 [+2] Piilota Suosittele

Paikallisessa mäkkärissä on tulpattu asiakastilojen pistorasiat, samoin parissa kahviossa, juna asemalla ja lähikaupan aulassa.
Kaikki tämä sen takia kun paikoissa on ollut riesana läppäri tai puhelin zombi / zombi lauma, joka ostaa 1-2 halpaa tuotetta, jumittaa lataamassa ja selaamassa tuntikausia.
Nyt nämä zombit ovat löytäneet kirjaston, terkkarin aulan ja työkkärin joihin ovat perustaneet "etä-työskentely pisteitä" ja koska julkinen tila, ei häiritsevää käytöstä, ei heitä häädetä sieltä.
Mutta hieman mietityttää tyypit jotka istuu 2-6h työkkärin penkillä selaamassa & lataamassa luuria / läppäriä, ilman että on asiaa koko instanssiin.

11.09.2022 10:32:49
#598043 [+-] Piilota Suosittele

>>598038
Alusta lähtien olisi pitänyt tehdä sama mitä markettien ja ostoskeskusten P-halleissa on toiminta, osta täältä 10-20€:n edestä tavaraa ja saat kuittiin / P-lippuun koodin jolla X määrän pysäköinti aikaa / virtaa ilman että korttiasi veloitetaan.
Automarketin, kauppakeskuksen ja apteekin P-paikkojen väärinkäyttö on lähes nollaantunut kun ilmais pysäköintiin vaaditaan jonkinlainen tunnistus ja pysäköintiaika on rajattu 30min-2h.
Samojen paikkojen ilmaiset yleisö-wc:t on myös siistiytyneet kun on joko kanta-asiakas kortti tai kuitin koodi vaatimus laitteet ilmestyneet oviin ja hampuuseilta / narkeilta ei yleensä näitä löydy, vaan yrittävät vetää kaiken mitä saa ilmaiseksi ja samalla sotkea / rikkoa kaiken.

12.09.2022 02:10:34
#598141 [+-] Piilota Suosittele

>>598043

Niin se menee. Tietty porukka tuhoaa kaiken, halutessaan ilmaiseksi asioita jotka maksavat. Itse hankin asioita. Vertailen niiden hintoja ja teen ostopäätöksen niiden faktojen perusteella.

Laamailu pitää saada kuriin ja rahastus on eräs tapa tuossa.

[ 5 viestiä | ]