hapsi_:n treenit hapsi_:n treenit
ohops ohops
Tee työtä jolla on tarkoitus Tee työtä jolla on tarkoitus
tutti suuhun tutti suuhun
Ihme Ihme
Tähtitiedettä Tähtitiedettä
Marina lehmänkaupoilla Marina lehmänkaupoilla
Rate my pour Rate my pour
MASTER BOOT RECORD - ANSI.SYS MASTER BOOT RECORD - ANSI.SYS
Kissan puristelua Kissan puristelua
Millastas viinaa toi absintti on? Millastas viinaa toi absintti on?
VIP baardit :3 VIP baardit :3
lajittelua lajittelua
Pizzeria ja pub Teheran Pizzeria ja pub Teheran
Make it so Make it so
GLOOP GLOOP
hyi hyi
600€ LEIVÄNPAAHDIN 600€ LEIVÄNPAAHDIN
Mestari töissä Mestari töissä
tällasta se vapaus teettää tällasta se vapaus teettää
Brokers MANIPULATING MARKET to save hedge fund billionaires &amp Brokers MANIPULATING MARKET to save hedge fund billionaires &amp
Tyhmät persut Tyhmät persut
Dyson Dickin Dyson Dickin
kärbä kärbä
 504 näyttökertaa, 4 viestiä, 5.84 MB, 1 tiedosto, 05.10.2025 23:59:34
[ + 0 | ]

Alumiinia voi hitsata ihan kotikonstein


alumiini

 · 

dyi

 · 

neekeri

(1410)  · 

hengenvaara

06.10.2025 02:26:28
#720607 [+3] Piilota Suosittele

Eiköhän ton tiedä kaikki vanhemmat ihmiset ku ovat joskus tehneetki jotain.
Nykyaikana kaikki katotaan netistä ja keimo koittaa korjata halkennutta bongia sytkärillä ja ihmettelee ku ei onnistu sulattaa lasia.

06.10.2025 04:28:48
#720615 [+-] Piilota Suosittele

>>720607
Heh, tosta tuli mieleen yks mielisairas kansakoulun luokka kaveri. Se ihan tosissaan yritti sulattaa maksalaatikon alumiinipakkauksia muutaman kävyn avulla. Sillä oli jo valmiina jokuj ties mikä muoviputki messissä ja kun erehtyin kysyyn, että mitä vittua sä jätkä oikeen yrität niin selitti sulattavansa alumiinia saadakseen valettua siitä äänenvaimentimen pyssyyn.

No ensinnäkään sillä ei onneksi tietenkään ollut mitään pyssyä. Toisekseen se kerran Tseppeliinissä paineli asekauppaan vaikka kaverin kans oltais piffattu sille pizza. Tuli lopulta takas ja valitteli, ettei siellä ollu myytävänä äänenvaimentimia.

No ja kolmannekseen se aivan vitun legitisti väitti näkevänsä ufoja, yritti ottaa niistä kuvia, muutti Tampereelle missä oli hetken aikaa töissä puutarhalla mutta sai potkut kun reuhas kadun varressa oleville tupakoitsijoille, ei voinu asua sitten kämpässäänkään kun maan tasalta tupakan savu tuli käytävään ja kierteli siellä ylimpään kerrokseen ja tunkeutu sen postilaatikosta asuntoon ja jahtas sitä ympääriinsä siellä.

Muutti vittu takas Ouluun ja asu teltassa jossain pöpelikössä sen jälkeen ku kyllästy nukkumaan keskustan puiston penkeillä. Aivan seko tyyppi :D Mutta onneks ei sinänsä vaarallinen vaikka vainoskin kaveria vuosikausia kiikareilla ja kyttäs missä se milloinkin liikkuuj ympäri vuorokauden...

Hei nii joo, tossa ens viikon perjantaina tai lauantaina lähen käymään ainakin yhen hinttapulin kans piipahtaan ruottin mantereella niin loikkaa kyytiin jos kiihotut.

06.10.2025 10:00:51
#720629 [+1] Piilota Suosittele

Tuohan on polkupyörän jarruvipu? Pyörä kun kaatuu, se osuu maahan ensimmäisenä, EIKÖ!!? Miksi se on ALUMIINIA JUMALAUTA!

[ 4 viestiä | ]