työsuhde edut työsuhde edut
Mario nimetty väärin Mario nimetty väärin
rpg-7 apu rpg-7 apu
Ei kannattaisi kierrättää Ei kannattaisi kierrättää
Älä aina valita :3 Älä aina valita :3
Porkkanaa tarjolla Porkkanaa tarjolla
milloin vaihdoit ite milloin vaihdoit ite
Balkanin barbi Balkanin barbi
Ettei tarvi enää toiste kertoa teille apinoille Ettei tarvi enää toiste kertoa teille apinoille
setä tankkaamassa setä tankkaamassa
Saabi Saabi
Masennisto myrkyttää Masennisto myrkyttää
Poikalintujen juna Poikalintujen juna
hitler ja dr phil saria kuva ääni näytelty hitler ja dr phil saria kuva ääni näytelty
BONK BONK
Uutisissa Uutisissa
Tupakkia Tupakkia
Norja Norja
Toxic Toxic
betoni auto apu betoni auto apu
paskanistanin supersankari paskanistanin supersankari
Pesulla Pesulla
Obsessio Obsessio
Jäi kiinni pettämisestä Jäi kiinni pettämisestä
 371 näyttökertaa, 11 viestiä, 0.79 MB, 3 tiedostoa, 04.09.2022 21:28:39
[ + 3 | ]

Legendaarista

[67195] [tiedosto_1.jpg] [0.17 MB] [1170x1512] [] []
tiedosto_1.jpg
[67194] [tiedosto_2.mp4] [0.57 MB] [460x400] [] []
[67193] [tiedosto_3.png] [0.06 MB] [608x483] [] []
tiedosto_3.png

suvakki

(148)  · 

jungner

 · 

mummo

(136)
04.09.2022 23:02:22
#597082 [+2] Piilota Suosittele

>>597079
Tuli mieleen sen jonku nuoren naikkosen hienot vinkit muutaman vuoden takaa.

- Kun asuu isovanhempien ostamassa asunnossa niin ei tarvi maksaa vuokraa
- Uutta autoa ei ole pakko ostaa vuoden tai parin välein vaan voi ajaa sillä samalla vaikka useammankin vuoden
- Kannattaa ostaa muutama sijoitusasunto
- Ei tuhlaa ylettömästi

jne jne

04.09.2022 23:16:57
#597086 [+8] Piilota Suosittele

Vihapuhe-vouhkaajat ovat aidosti tyhmiä ja naurettavia ihmisiä, jotka syyllistyvät asiaan itse jatkuvasti.

Luin juuri Aamulehden jutun, jossa oli Sanna Marinista kyselty pirkanmaalaisilta poliitikoilta ja päästetty ääneen Sannaa fanittavia Sdp:n henkilöitä kuin sitten muiden puolueiden henkilöitä.

Kommenteissa sitten joku vanhempi tätihenkilö (nimimerkin pohjalta) sitten vouhkaa kuinka Sanna tulee olemaan seuraavan hallituksen pääministeri mustamaalauksesta huolimatta ja haukkuu sitten mustamaalaajia. Sitten hän jatkaa haukkumalla Purran ja Orpoa hän nimittelee "Orpo-poika" -ilmauksella. Mutta eihän se tietenkään ole mustamaalausta, vaan... niin, mustamaalausta.

Mitä tulee Jungnerin idiotismeihin (olen ollut joskus IBM:llä oikeasti tuota äijää kuuntelemassa ja vielä kiirehtinyt paikalle ehtiäkseni, kun olin muualla itse pitämässä esitystä aiemmin), niin kyllähän kuka vain voi nyt auton ostaa, koska senhän saa ja joutuu maksamaan vasta kun energiakriisit sun muut ovat ohi. D'aah!

Toimitusajat kun ovat niin pitkiä, että kuka vain kerää rahat sukanvarteen odotellessaan ja nyt saa valtion apustuksetkin ja kaikki. D'aah!

Ja äkkiäkös sitä kaikki lainansa maksavat pois, etenkin kun tänä päivänä nuorison päässäkin on se, että ensiasunto pitää olla vähintään rivarikolmio ja hintaa 300000 euroa. Äkkiäkös sellaiset lainat nyt pois maksaa vaikka energiahinta nousee älyttömästi ja inflaatiokin on hurja.

Toisaalta Jungner sanoisi tähänkin älykkäästi, että se rahanarvohan laskee niin se lainan reaaliarvohan pienenee noin vain! Hieno juttu, maksa pois!

05.09.2022 01:47:05
#597097 [+-] Piilota Suosittele

>>597089
Ei mitään muistikuvia. Oli vaan jossakin Ilta-Höpsökyssä sen vinkit kaiken kansan nähtävillä. Kyllä mullekki kelpais useampikin sijoitusasunto ja menneiden sukupolvien ostama kallis kämppä jostakin Helsingin keskustasta. Tosin vuokraisin senkin ja asuisin rauhassani jossaki pöpelikössä laavulla ennemmin ku Helevetissä.

05.09.2022 07:49:59
#597106 [+4] Piilota Suosittele

>>597086
eikö ole muuten jännää että "orpo-poika" saa sanoa vaikka kuinka monta kertaa eikä kukaan korvaansa lotkauta mutta jos sanot pääministeriä "kaupan kassaksi" niin se on asiatonta sukupuoleen kohdistuvaa arvostelua

05.09.2022 20:16:27
#597172 [+1] Piilota Suosittele

>>597097
Mää liityi Susanna fanklubii heti silloku se selitti et opintotuel pärjää iha hienosti et hän tulee sil iha hyvi toimee ja jää yliki ja samaa aikaa yli 200k€ vuosittaiset pääomatulot

[ 11 viestiä | ]