Dagoth-Milos Dagoth-Milos
vaarallista peliä vaarallista peliä
innokkaan mäyn kanssa seikkailemassa :3 innokkaan mäyn kanssa seikkailemassa :3
Ihana nainen Ihana nainen
kevin menee ulos :3 kevin menee ulos :3
ihana nainen ihana nainen
Ensimmäinen börh Ensimmäinen börh
Tasa-arvoa ylen malliin Tasa-arvoa ylen malliin
vesikannu vesikannu
voi jumala voi jumala
Miks kaikki vassarit on näin vitu sekasi? Miks kaikki vassarit on näin vitu sekasi?
Samsung Z Flip kestävyys testi Samsung Z Flip kestävyys testi
sateenvarjoille voi käydä näin sateenvarjoille voi käydä näin
Tampooni torpedo Tampooni torpedo
Muutama webm 39 Muutama webm 39
Port Sarim ja Al-Kharid Port Sarim ja Al-Kharid
hyvää kaalia <:3 hyvää kaalia <:3
🤔😤 🤔😤
oispa totta oispa totta
Saksa ja suvakit Saksa ja suvakit
Jokijumala Jokijumala
Ribul Rock :D Ribul Rock :D
titaanien taistelu titaanien taistelu
almut almut
 683 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.05 MB, 1 tiedosto, 14.07.2022 15:41:10
[ + 5 - | ]

Länsimaiden rappion syy

[65718] [mikaisona.jpg] [0.05 MB] [700x391] [] []
mikaisona.jpg

mikä

(14)  · 

haluat

 · 

olla

(7)  · 

isona

 · 

astronautti

(9)  · 

tubettaja

(8)
14.07.2022 18:36:02 | 18:44:58
#585682 [+2] Piilota Suosittele

Vuosia sitten jossain slush tms tapahtumassa joku start up aloittelija haki rahoitusta "tubenomi" ammattikoulutuksen järjestämiseen ja ammattinimikkeen tunnustamiseen.

Silloin ajattelin että ei markkinat maksa kuin senttejä jostain 15minuutin läpäläpä + mainostus / suosittelu videosta ja mistä sille riittäisi esim.suomen kokoisessa maassa katsojia joilla saisi vaikka edes 2000-3000€/kk bruttotulot.

Nyt tiedän vain sen että jos joku "some ammattilainen" suosittelee / esittelee / tuotetta "X", niin yritän parhaani mukaan välttää kyseistä tuotetta välttäkseni tukemasta "some vaikuttajan" rahoitusta.

Sen sijaan striimaajat jotka vain tuottavat sisältöä (ilman piilomainontaa) ovat euronsa ansainneet, tosin joidenkin lahjoitus kerjääminen ärsyttää mutta eipä ole pakko katsoa, voi vain ihmetellä miten jollain P.Viherahollakin on yli 70.000 kanavan tilaajaa, tosin nykyisin varmaan katselukerrat tippuneet 12-14 vuoden takaisista määristä.

14.07.2022 21:42:27
#585744 [+-] Piilota Suosittele

Ei sentään lue taikonautti, mulle ne ovat kaikki olleet aina astronautteja, ja nykyään niitä kutsutaankin avaruuslentäjiksi.

21.09.2025 19:07:43
#718169 [+-] Piilota Suosittele

>>585781
Vanha viesti, mutta jos tosissaan puhutaan että youtube ja vapaa some on pahasta niin silloin ne maat joissa sitä ei ole, niin ne maat EIVÄT ole rappiolla right?

Maat joissa vapaa some ja tubetus on kontrollissa ovat:
Pohjois-Korea

Kiina

Venäjä


Hetkinen, misk tää lista alkaa näin...? Eiks tän pitäny..? Oho ?

(Tosin sä tän tiesitkin, mutta monet muut eivät. Ei se vapaa sometus ole pahasta, vaikka paskaa siitä löytyykin)

[ 8 viestiä | ]