Rapunaaman niksi Rapunaaman niksi
koiro ohjeistaa koiro ohjeistaa
Huhtasaarella on asiaa Huhtasaarella on asiaa
nailed it nailed it
neekeri neekeri
minä jäin yksin <:3 minä jäin yksin <:3
Musta silmä! Musta silmä!
Lemmy, viskikola ja Jenni Lemmy, viskikola ja Jenni
valupertin maanantai valupertin maanantai
Trumpin kannattaja Trumpin kannattaja
Ei lähe käyntiin Ei lähe käyntiin
vitun rasisti vitun rasisti
Aamuja Aamuja
On tapahtunut On tapahtunut
The american dream The american dream
...hallitus ei ole noudattanut eduskunnan päätöstä... ...hallitus ei ole noudattanut eduskunnan päätöstä...
Lauantaibylle Lauantaibylle
SDp SDp
Hesalaiset "miehet".. Hesalaiset "miehet"..
miksi ovet ei aukene meille miksi ovet ei aukene meille
Kloonataan vähän apinoita Kloonataan vähän apinoita
hyvää uuttavuotta hyvää uuttavuotta
"Te elätätte mut vitun lamppaaat HAAAAHHHAHAHAHAHHAHA" "Te elätätte mut vitun lamppaaat HAAAAHHHAHAHAHAHHAHA"
tissejä tissejä
 832 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 24.06.2022 18:06:08
[ + 11 - | ]

höhö

[65316] [rohohoo.png] [0.11 MB] [591x220] [] []
rohohoo.png

kela

(98)  · 

juhannus

(36)  · 

työ kyvytön

24.06.2022 22:51:11
#580708 [+1] Piilota Suosittele

Totta. Lekuri totes noin vuos sitte kuntopolin tutkimusten jälkeen, että oon työkyvytön. Tieto siitä on varmasti Kelalla, mutta eivät pidä mua työkyvyttömänä vaikka kroppa ja aivotki on rikki. Ny sitte ollaan jo puolta vuotta saikulla, että saahaan talavella laittaa eläkepaprut vetämään. On tuo ny saatana ku siellä sentään vaikka minkälaiset asiantuntijat tutki, töni ja sörkki niin niien sanalla ei oo virkaa vaan ainoastaan sillä kelatohtorilla joka osaa päättää jumalaisella selvännäkökyvyllä, että jos on jalka poikki niin voi alkaa vaikka kilpapyöräilijäksi.

25.06.2022 00:27:30
#580750 [+3] Piilota Suosittele

Suomessa on muutama selittämätön asia: Kela / Vakuutus yhtiön lääkärit jotka kumoaa telepatia kyvyillään erikoislääkärien / alan spesialistien lausunnot tyhjän puheena ja katso, ihme on tapahtunut paperilla, jalaton kävelee, sokea näkee ja kädetön kelpaa tekstinkäsittelijäksi.
Sitten on vielä se ryhmä jolla lapsilisä päättyy, niin heti sen jälkeen eläke alkaa juosta.

26.06.2022 21:50:25
#581176 [+-] Piilota Suosittele

>>581048
Ei onneks. Vaan kauan kauan sitten, many many moons ago ajassa jossa kymmenen kesän nähdessäni tohtorit alkoivat epäillä, että saattais olla masentunu ku koulussa hakattiin ja rääkättiin joka päivä. Sitte ku tuumas, että tää on ihan perseestä niin ratkasuna oli tietenki rankasta mua samaan aikaan ku opettajat jotka ei välittäneet asiasta ei saanu etes nuhteita ja kiusaajat sai jäädä kouluun kiusaamaan muita.

[ 6 viestiä | ]