Hei hei lapset... Hei hei lapset...
Hoi sie vaihda mersuu Hoi sie vaihda mersuu
true love true love
pinup pinup
Kello Kello
Titanic! Titanic!
Turpin syntymä Turpin syntymä
kullimestarin pyynnöstä kullimestarin pyynnöstä
Jee, lintu!! :) Jee, lintu!! :)
Gondola kohtaa Jumalan Gondola kohtaa Jumalan
Nakkisarjakuva Nakkisarjakuva
Beep boop beep Beep boop beep
Nenäkannuilua Nenäkannuilua
Mitäs tässä Mitäs tässä
Talvi on tulossa Talvi on tulossa
startrek startrek
Kamina Kamina
Kimi Kimi
Merietana juksuttaa Merietana juksuttaa
Ei vittu näitä bimmerpartyja Ei vittu näitä bimmerpartyja
Nimittäin Nimittäin
Kisu keskeyttää <3 Kisu keskeyttää <3
Yhteiskunnallisesti kantaaottava sarjakuva 1-6 Yhteiskunnallisesti kantaaottava sarjakuva 1-6
Ylipaino on ylivoimaa Ylipaino on ylivoimaa
 705 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.16 MB, 1 tiedosto, 23.06.2022 01:25:05
[ + 4 | ]

Kokoomer

[65281] [kokoomer.jpg] [0.16 MB] [1258x1000] [] []
kokoomer.jpg

kokoomus

(99)  · 

rydman

(5)  · 

wille

23.06.2022 01:48:04
#580128 [+1] Piilota Suosittele

Nyt joku saa selittää. Eli toi kommentin perään laitettu "haha", mikä helvetti sen tarkoitus on? Enkä nyt tarkoita tätä somessa käsiteltävää keissiä, vaan ihan yleisesti.

Jos heittää esim tuhman vijauksen ja laittaa sinne perään "haha", niin muuttuuko sen vihjauksen merkitys esim jotenkin kevyemmäksi?

Vai onko se sellainen nolo tunnustelu, että: "Mennääkö petiin mut voit lähtee kotiinkin ei mitään paineita vaik vähän panettais mut saat päättää haha".

Vai jonkinlainen hätäratkaisu jos vastaus onkin kieltävä: "Mennään petiin, mut jos et halua niin vitsihän tää vaan olikin haha"

En oo ikinä käyttänyt ja kuulostaa ihan helvetin tyhmältä.

23.06.2022 02:10:55
#580133 [+1] Piilota Suosittele

Sellaista vihjailevaa herutusta, kuin esim.: "sä olet 15. Älä yritä syöksyä aikuisten maailmaan liian nopeasti. Semmoisessa käy huonosti"

23.06.2022 17:31:38
#580266 [+2] Piilota Suosittele

Eikös Ryybman ollut "Petra" -tapauksen yhteydessä 25-vuotias ja vuosi oli 2011. Ihan kakru siis itsekin silloin vielä.

Ei ainakaan boomer, ehkä kokoomer, ehkä jopa groomer tai kogroomer tai sitten vain omituinen höpöttäjä.

No, onhan tuo 36 edelleen hyvin nuori. Lähes teini. Tyypillä on tukkaakin vielä päässä. Ja perwon näköinen äijä.
Ja koska se on perwon näköinen, se on kaikkeen syyllinen. Kaikkeen.

23.06.2022 17:49:13
#580279 [+-] Piilota Suosittele

>>580266 Se kato johtuu siitä että Ryydmän on mies ja kohteet nuoria naisia. Jos Ryydmän olis nainen ja kohteet nuoria miehiä niin kukaan ei välittäis koska nuoret naiset ovat typeriä ja niitä pitää suojella jopa lakipykälien yli toisin kuin fiksuja nuoria miehiä. Ei ne vanhat naiset sen viisaampia mutta niistä on tullu jo niin häijyjä ettei kukaan viitti niitä suojella lain määräämää enempää :D

27.06.2022 20:36:12
#581403 [+-] Piilota Suosittele

>>580128
Pelkästään Antero pystyy tälläseen päätelmään "haha" lisäyksestä, kun kyse ei ole neekereiden lapsiraiskausten uhreista. Jälleen kerran, antero selitti tämänkin.

[ 10 viestiä | ]