Söpö aspartaaminperkele Söpö aspartaaminperkele
eräs nimeltä mainitsematon käyttäjä eräs nimeltä mainitsematon käyttäjä
Julmaa Julmaa
Aapinen 80-luvulta Aapinen 80-luvulta
certain vengeance certain vengeance
Wut? :3 Wut? :3
Fobbe Fobbe
Hyvää ystävänpäivää Hyvää ystävänpäivää
painetta pukkaa painetta pukkaa
Huumoripitoisen taiteen syvin olemus -analyysi Huumoripitoisen taiteen syvin olemus -analyysi
uliuliuli uliuliuli
Joka päivä buffailen Joka päivä buffailen
made in finland made in finland
Ville perkele Ville perkele
Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama
Bully Bully
Omat setit Omat setit
♂️♂️ Homontai - vankilapuhetta ♂️♂️ ♂️♂️ Homontai - vankilapuhetta ♂️♂️
lento lento
tyttönen tyttönen
Kattokaa ny jumalauta mitä toi teki mun koneelle Kattokaa ny jumalauta mitä toi teki mun koneelle
Nettivinkki Nettivinkki
Huutista Huutista
False Positive - Ache False Positive - Ache
 475 näyttökertaa, 8 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto, 11.03.2022 20:46:23
[ + 5 | ]

So gullible

[62619] [placebo.jpg] [0.06 MB] [526x531] [] []
placebo.jpg

placebo

 · 

doctors

11.03.2022 22:29:11 | 22:30:25
#554489 [+-] Piilota Suosittele

Jokin aika sitten oli töllössä hyvä tiedesarja, jossa käsiteltiin myös tätä aihetta.
Rugbyn pelaajat pistettiin pitämään kättä jäävedessä ja otettiin aika ylös kuinka kauan kestävät.
Ensin suoraan ja seuraavaksi puolelle porukasta paikallista brändimerkkiä "Buranaa" ja toiselle puoliskolle merkitöntä.
Buranaa syöneet erottuivat selvästi toisesta ryhmästä kestävämpinä, vaikka molemmat olivat saaneet samaa Buranaa.
Bränditöntä syöneet kestivät saman kuin ilman mitään.

12.03.2022 01:05:26
#554583 [+-] Piilota Suosittele

Yritetäänkö tässä sanoa että jos se olis saanu oikeaa lääkettä, nuo oireet olis kirjattu mahdollisiksi sivuoireiksi rokotteesta vai oliko tämä vain vitsi vuodelta 1999, ku suurin salaliitto oli fluorattu vesijohtovesi?

12.03.2022 10:28:45 | 10:29:18
#554672 [+-] Piilota Suosittele

Mieli on kova tekijä sairauksissa. Jos mielisi ei tahdo, että tilanne muuttuu paremmaksi niin ei se välttämättä muutu, edes lääkkeillä. Paranemisprosessissa mielen eheys on äärettömän tärkeää.

12.03.2022 22:10:25
#554866 [+-] Piilota Suosittele

Plasebo on outo juttu. Sitä on hyvä tutkia, mutta tulosten tulkkaaminen vaatii sitten jo oikeasti puolueetonta sakkia. Ykski kerta kattoin jottain dokkaria jostaki emännästä millä oli vaikka mitä vaivaa ettei lihakset kantaneet ja tärisi vaan. Se oli osallisena kokeessa jossa osalle tehtiin oikea aivoleikkaus ja toisia vaan jekutettiin. Se oli jekutettu. Tietenki sairaalassa suhtauduttiin kaikkiin ku ne ois oikiasti käyneet leikkuulla. Se eukko sai muutamaksi kuukaudeksi takas liikuntakykyä sen verran, että pysty jopa luistelemaan, mutta sen parin kuukauden jälkeen alako taas taantumaan. Siinä vaiheessa sille kuten muillekki kerrottiin, että kumpaan ryhmään ne kuulu oikeasti, hoidettuihin vai ei.

Semmosenki legendan muistan, että ala-aste ikäsille oli vetästy pieni hypnoosisessio missä niille iskostettiin, että niiden elimistö kykenee auttamaan hampaita pysymään ilman reikiä jne tms. Sitten ku sylkinäytteet tsekattiin niin niissä tosiaan oli verrokkeihin enemmän jotaki mitä lie entsyymiä mikä estää reikiintymistä.

Mieli kykenee jeesaamaan ihan fyysisiä toimintoja, mutta sen varaan ei voi laskea kaikkea. Jos se ois niin helppoa niin kellään ei ois mitään sairauksia.

12.03.2022 23:09:53
#554886 [+-] Piilota Suosittele

>>554866
En tiä, ehkä ihmisen aivot kykenee jonkin verran ohjaamaan hermostollista toimintaa yli tietyn pisteen väliaikaisesti jos aivoille on syntynyt käsitys että kaikki on taas ok. Sitten kun ne tajuaa että on bamboozled ne palauttaa taas toiminnot normaaliin tilaan jossa aivot on tiedostaneet vamman ja asia on hyväksytty.

12.03.2022 23:49:21
#554907 [+1] Piilota Suosittele

>>554886
No tuommonenpa käsitys mullekki o jäänynnä. Ihime touhua se psyykkaaminen, mutta mikäs siinä. Vielä ku sais ittensä hoideltua ilimatteeksi humalaan niin ei tarttis erikseen ostaa viinaksia.

[ 8 viestiä | ]