flandre flandre
filmauspallon olemus filmauspallon olemus
Jutkujen metkuja Jutkujen metkuja
hyvää puuta hyvää puuta
totuus.jpg totuus.jpg
Gay Gay
Kissagifejä Kissagifejä
;__; ;__;
Nigga stole my bike Nigga stole my bike
Kissagifejä Kissagifejä
Kissagifejä Kissagifejä
Kuvaotokset #6 Kuvaotokset #6
Renge ja Honoka :3 Renge ja Honoka :3
koiro osa hommat koiro osa hommat
Surffari Surffari
Alison Gold - Chinese Food Alison Gold - Chinese Food
koiro koiro
Nyt lossahtaa Nyt lossahtaa
Kissa Kissa
Mickey Mouse - The Karnival Kid ( Mickey Mouse - The Karnival Kid (
ennen ja jälkeen ennen ja jälkeen
Huutiksen loppu Huutiksen loppu
Joo ei oo näkyny Joo ei oo näkyny
mielipide mielipide
 454 näyttökertaa, 4 viestiä, 3.54 MB, 1 tiedosto, 08.02.2022 21:32:17
[ + 3 | ]

Siitoin


pekka siitoin

(35)  · 

juice leskinen

(8)
09.02.2022 04:09:34
#546455 [+-] Piilota Suosittele

Arjalainen "rotu" tuli pohjoisesta Intiaan. Ne olivat pidempiä ja seksikkäämpiä kuin paikalliset ja ero näkyy tänäkin päivänä kastijärjestelmässä jossa mitä vaaleampi on niin sitä vaaleampia ne on. Toki Jamnat vänkäs tänne ihmisten ilmoille ja toivat mukanaan oman kielensäkin. Meistä katottuna ne oli tummempia, pitempiä ja ruskeasilmäisiä. Ainoastaan keripukien.. eiku perkele, mikä se kansa siinä espanjan ja italian välillä onkaan. Ööh, tuota ne ne... ne baskit! Juu joo, niiden kieli on ainu euroopalainen kieli mihin jamnat ei oo vaikuttaneet suoraan. Toki neki on ottaneet muutamia lainasanoja, mutta niiden mongerrus on ihan jotain muuta.

Muutki ju jamnat toi kielellisiä vaikutteita ja jotku niistä menninkäisistä toi suomen alkukielen tänne ja se levittäyty Unkariin, Viroon ja Suomeen. Näin on ennustuksessa, tai siis historiassa kerrotu, nääs.

09.02.2022 19:44:29
#546599 [+-] Piilota Suosittele

Mitä toi läski ämmä tietää univormuista muuta kuin et on antanu persereikänsä höylättäväksi kaikille sellaista kantaville, hyi vittu mikä suomalainen valkoinen valas

[ 4 viestiä | ]