tarkka-ampuja tarkka-ampuja
rahtihame rahtihame
hevone hevone
Vihreäsiirtymä->Teollisuus pois Suomesta Vihreäsiirtymä->Teollisuus pois Suomesta
Persujen politiikka pähkinänkuoressa Persujen politiikka pähkinänkuoressa
ooo ooo
Onko ihana nainen? Onko ihana nainen?
sairas ämmä sairas ämmä
Catboycam Catboycam
Tiedotustilaisuus Tiedotustilaisuus
Feminismi muualla. Feminismi muualla.
realistinen realistinen
moniosaaja tarvitsee uuden x boxin moniosaaja tarvitsee uuden x boxin
motivaatiopuhe motivaatiopuhe
Karvalaukku Karvalaukku
piilossa piilossa
scifi on ihan hullua scifi on ihan hullua
auto bugeja auto bugeja
Persu Persu
sanna tv sanna tv
Onko tämä repost? Onko tämä repost?
nyrkkeilyä nyrkkeilyä
oh snap oh snap
Maskiinfoa lampaille Maskiinfoa lampaille
 672 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.3 MB, 1 tiedosto, 07.02.2022 18:41:30
[ + 1 | ]

Muistakaa mitä kokkarit ovat.

[61522] [Screenshot_20220207-174008_Twitter.jpg] [0.3 MB] [1080x1532] [] []
Screenshot_20220207-174008_Twitter.jpg

vihreiden talousosasto

07.02.2022 18:44:55
#546085 [+1] Piilota Suosittele

Se on ilmastohuijaus jonka varjolla globalistit tuovat transhumanistista superhallintajärjestelmäänsä. Sen lopullinen tavoite on että koko liikenne on itsestäänohjautuva.

07.02.2022 18:58:21 | 19:01:52
#546089 [+-] Piilota Suosittele

koska tietävät että ilmastoasioihin panostaminen tulee tuottaa rahaa tulevaisuudessa osaavat ajatella asioita enemmän kuin omaa nenänvarttaan pidemmälle tosin kun persut

07.02.2022 18:58:27
#546090 [+6] Piilota Suosittele

Toivottavasti ne wannabeporvarit, eli sekoomusta äänestävät pienituloiset hängärit kärsii eniten tästä Suomen tolkuttomasta ilmastopolitiikasta.

Vituttaa saatanan tuo hallitus ja sen kieroilu. Ensin kiljutaan median avustuksella että aluevaalit ei liity bensan hintaan, että persujen vaaliohjelma keskittyy väärään asiaan. Niin, persujen vaaliohjelmassa ei minun käsityksen mukaan sanottu mitään polttoaineen hinnasta, se oli Peltokankaan oma vaalimainos.
Ja sitten ku vaalit oli ohi, ensimmäisenä Harakka ilmottaa uusista polttoaineen hintaa nostavista päätöksistä ja mediassaki muistetaan nyt mainita, että se polttoaineen hinnannostajiin liittyvä mainosvideo oli tosiaan Peltokankaan omaa kampanjaa, ei persujen. Tämmösen silmäänkusemisen jälkeen on turha itkeä, jos kansalaisten luottamus poliitikoihin ja mediaan laskee.

[ 4 viestiä | ]