kaikki kartat on väärässä kaikki kartat on väärässä
jesus christ how ebin :D jesus christ how ebin :D
siivet perkele siivet perkele
Jalkapallo on ihan homoa Jalkapallo on ihan homoa
Paloviinan hyvä ystävä Paloviinan hyvä ystävä
I came, I saw, I came I came, I saw, I came
Räps Räps
Kuukauden lastit Kuukauden lastit
kun tuttavapiirissä on yks vege kun tuttavapiirissä on yks vege
Erottamattomat ystävykset <3 :3 Erottamattomat ystävykset <3 :3
Loppuu se runkkaaminen Loppuu se runkkaaminen
Turpista tulee isona poliisiauto Turpista tulee isona poliisiauto
abc abc
nyt on kaikki hyvin nyt on kaikki hyvin
poppa mies poppa mies
Liikkuvat nivelet Liikkuvat nivelet
Let me play you the song of my people :3 Let me play you the song of my people :3
Unilelu Unilelu
reilukerho reilukerho
Mummo Mummo
Suomi 2019 Suomi 2019
Raikku laittaa urut solmuun Raikku laittaa urut solmuun
Fr♂zen Fr♂zen
Turripuku Turripuku
 702 näyttökertaa, 15 viestiä, 0.47 MB, 1 tiedosto, 13.01.2022 01:24:05
[ + 4 - | ]

kameroiden laatu

[60575] [etaisyys.png] [0.47 MB] [500x543] [] []
etaisyys.png

kamera

(43)  · 

jupiter

 · 

ryöstäjä

 · 

k-market

13.01.2022 04:54:01
#538849 [+-] Piilota Suosittele

Kaupatkin on ruvenneet tajuamaan, että ne 30 vuotta sitten ostetut kameraviritelmät on perseestä ja että netin kautta saa tilattua helevetin hyvää kuvaa antavat satasella tai parilla. Toki asiaa helpottaa se, että vammaset kävelee kauppaan edes ilman maskia ja puukolla uhaten saa pöllittyä satasen tai parin kassasta jonka jälkeen juoksevat "satunnaisen ohikulkijan ohi" ja sen jälkeen ryöstäjältä ei enää löydykään saalista. Mitä nyt ehkä muutama tyhjä lätkä pameja, mutta se on tietenkin ihan eri asia.

13.01.2022 11:42:34
#538895 [+-] Piilota Suosittele

>>538849

Kauppiailla on se ajatus, että kerran hankittua ei voi poistaa tai uusia. Olen varmaan tämänkin kertonut, mutta kerrotaan sitten uudelleen. Juomajakelussa törmäsin yhden kauppiaan seuraamaan näyttöön. Kyselin, että notta mitäs hän seuraa niin innokkaasti. Kertoi, että jatkuva ongelma yhdestä "asiakkaasta". Kyselin, että varas tms. Juu, on varas. Vie paljon olutta. Aina ilmoitetaan jos ko. Asiakas tulee kauppaan niin rupean seuraamaan. 14 kameraa, uudempaa 5mp videovalvontaa. Aina kun huomaan, että liiviin menee jotain ryhdyn toimiin. Kertoi, että joutui uusimaan systeemin tuon yhden asiakkaan varastelun takia, kun vanhasta ei saanut oikein mitään selvää. Useimmilla kauppiailla on vanhoja, jopa PAL-standardin mukaista videovalvontaa. Niistä saa yleiskuvan, mutta ei oikein muuta.

13.01.2022 23:08:05
#539131 [+-] Piilota Suosittele

>>538895
Jos ite pyörittäis jotain bordellia niin kyllä mää hommaisin kunnolliset laitteet sinne. Se on aika pieni hinta mielenrauhasta, että ilman maksua käteen vetävästä saadaan kunnolliset kuvat.

[ 15 viestiä | ]