Vittu on hapokasta Vittu on hapokasta
Liian myöhäistä Liian myöhäistä
Niin ne ajat ja tarpeet muuttuu Niin ne ajat ja tarpeet muuttuu
Hotelli? Hotelli?
Muistoja isästä Muistoja isästä
Menenpä Tästä Hakemaan Sonicin Roolia Menenpä Tästä Hakemaan Sonicin Roolia
Ei viddu Mage :DD Ei viddu Mage :DD
Älykkyyttä on monenlaista. Älykkyyttä on monenlaista.
Sama suunta Sama suunta
sexy sanic sexy sanic
Jääkeppustelua Jääkeppustelua
Löysi vettä :p Löysi vettä :p
:3 lopeta tuo :> :3 lopeta tuo :>
Kunnioitus on loputon Kunnioitus on loputon
Adoptio Adoptio
Aroma Bilbo ja kumppanit Aroma Bilbo ja kumppanit
Vapuksi tummaa appelsiinisimaa ja tavallista simaa Vapuksi tummaa appelsiinisimaa ja tavallista simaa
Lokoisaa Lokoisaa
Siisti prätkä Siisti prätkä
En tiedä En tiedä
Lisää jatkoa Sonic-elokuvan kunnialle Lisää jatkoa Sonic-elokuvan kunnialle
Chink of the hill Chink of the hill
Kunnioitus on loputon Kunnioitus on loputon
Rauha! Työ! Toukokuu! Rauha! Työ! Toukokuu!
 446 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.75 MB, 1 tiedosto, 07.11.2021 21:26:56
[ + 1 - | ]

Fiat punto

[58221] [fiat-punto.png] [0.75 MB] [500x779] [] []
fiat-punto.png

fiat punto

 · 

auto

(537)
08.11.2021 00:18:58
#514082 [+3] Piilota Suosittele

>>514018

Edelleen tuolla bensaturbo-Capturilla, vaikka onhan tuo ihan hulluksi tuo bensan hinta jo noussut.

Ja toki tiesin, että kun Capturissa oli 20 heppaa tehoa enemmän kuin Shitkossa, että bensankulutus varmaan hieman nousee, mutta täytyy myöntää, että talvikaudella työmatka-ajossa 1 litra / 100km lisää oli aikamoinen yllätys. Tiesin tosin senkin, että automaatti varmaan vaikuttaa vähän myös kulutusta nostavasti, mutta silti yllätyin.

Jos on töitä edelleen ja sähköautojen latausnopeus 3-vaihepistokkeesta nopeutuu + ympärivuotinen range saadaan 500 kilometriin perheauton koko- ja hintaluokassa, niin 2023 voisi ostaa sähköauton.

Taitaa kuitenkin olla niin, että tuo yhtälö ei vielä vuonna 2023 ole totta, joten ehkä sitten bensaturboinen Dacia Duster voi olla valinta vuonna 2023.

08.11.2021 01:22:51 | 01:26:53
#514093 [+1] Piilota Suosittele

>>514082
sitten kun sähköautot yleistyy ja bensa maksaa vintsan litra, mihin muuten kyhätään joku kortti että vain tällä kortilla saat ostaa bensiiniä, niin sähkön hinta kallistuu ihan vitusti ja venäjä nauttii kun ne siirtää tänne virtaa.
jostain ne verotulot on otettava ja duunareiltahan se otetaan.
tää on vain mutu mutta veikkaan että bensan hinta kallistuu seuraavan 10v aikana ehkä sinne 5e litra paikkeille ja siihen tulee joku kortti millä saat bensaa ja kortti myönnetään vain yrityksille ja harvoille valituille tärkeille ihmisille ketkä asuu korvessa.

[ 6 viestiä | ]