rambones rambones
Pauhu keskellä kesää Pauhu keskellä kesää
feministien mielipide feministien mielipide
Latex Lucy Latex Lucy
tuninkia tuninkia
jäinen pepe jäinen pepe
Söpöä Söpöä
pyhä lehmä pyhä lehmä
Handjob Handjob
rankat huudit rankat huudit
hulluja nuo naiset hulluja nuo naiset
working simulaattor working simulaattor
Ihan... Älä katso Ihan... Älä katso
peace was never an option peace was never an option
nää tulee ovellesi mitä teet? nää tulee ovellesi mitä teet?
9/11 9/11
siekkuli heil siekkuli heil
vinossa vinossa
Tavaratalossa Tavaratalossa
taidemaalari taidemaalari
Hehe Hehe
hyviä aseita hyviä aseita
Apache riksataksi Apache riksataksi
Ihana nainen Ihana nainen
 649 näyttökertaa, 2 viestiä, 0.1 MB, 1 tiedosto, 04.07.2021 18:33:22
[ + 4 | ]

The Ocean

[54967] [The-Ocean.jpg] [0.1 MB] [1029x980] [] []
The-Ocean.jpg

ocean

 · 

fire

(5)  · 

parents

 · 

30

04.07.2021 18:58:12
#477655 [+-] Piilota Suosittele

koulutus ja työ. lopeta se mamman helmoissa pyöriminen köyhä luuseri. tuu edes ulos sieltä kellarista.

04.07.2021 20:28:54
#477689 [+-] Piilota Suosittele

Olin noin 30, kun ensimmäisen asunnon asuntolainat oli maksettu pois. Ei tullut käytettyä rahaa päihteisiin eikä nähtyä painajaisia luonnonkatastrofeista, vaikka otsonikerroksen hupeneminen hieman ihmetytti ja huolestutti ja myös merten tilanne huolestutti.

Tänä päivänä voi käyttää rahaa jo hieman päihteisiinkin ja kaikenlaisten takkunetti-anarkistien vuoksi on pitänyt lähteä politiikkaankin mukaan. Merten (ja muiden vesistöjen) tilanne toki huolestuttaa edelleenkin, samoin maaperän tuhoaminen erilaisilla kaivoshankkeilla niin Suomessa kuin vaikkapa Kiinassa.

Takkunettiläiset ja Elonapinat saisi jauhaa uuden asvaltin sekaan ja tukea startupeja/innovaatioita, joilla esimerkiksi puhdistetaan vesistöjä ja joilla aiempaa tehokkaammin, mutta myös kustannustehokkaammin ja turvallisesti, suodatetaan laaja-alaisesti päästöjä.

[ 2 viestiä | ]