>>476183 Kyse on tilastosta. Jos tilasto näyttää jotenkin sun poliittisesta/aatteellisesta/"arkijärjellisestä" näkövinkkelistä valheelta niin sulla on kaksi vaihtoehtoa: Voit ulista tutkimuksen tarkoitusperiä ja -hakuisuutta sekä syyttää vastapuolta propagandasta. Tai sitten voit lähteä tutkimaan asiaa tosissaan.
Jälkimmäisessä vaihtoehdossa on se ikävä puoli että se on vaivalloista ja saattaa johtaa siihen että näet totuuden ja huomaat että sitä ei oo politiikassa..
Hienosti. Silloin ryöpsähti porukkaa oikein huolella sisään. Ovat 17 vuotiaita kaikki ja voivat todistaa sen. Yksi nousi kuolleistakin Irakin hallituksen avulla.
Hienosti. Katuturvallisuus on huonolla tolalla. Kouluturvallisuus huonolla tolalla. Itä-Helsingistä muuttaa syntyperäräisiä suomalaisia muualle. Turvallisuuden takia.
[
9 viestiä
|
]
⭰
sanna kukkarossa
Insinöörit ja lääkärit hakevat turvapaikkaa
Hissi käy ylhäällä
Teuvolla on asiaa
Tapas terrorismia
Missä Mohammed?
Kaikki halusivat EU:hun aikanaan
Teuvolla on asiaa
Pari juttua päivän aiheesta
Projekti nimeltä euroopan unioni
Politiikka, kirves, maailma
katri kulmuni
Miksi komission sivuilta poistettiin seuraava lause?
itsepuolustus
"Marinin ja EU-uskovaisten 10 eniten toistamaa väärää väite