Korona mummo. Korona mummo.
Aku tuumii Aku tuumii
Ei vaan toimi tässä maassa Ei vaan toimi tässä maassa
The Dance Off The Dance Off
normi perussuomalainen normi perussuomalainen
Paras bylle Paras bylle
vaikea elämä vaikea elämä
Kuoli saatana Kuoli saatana
ratsu ratsu
Korona on helppotapaus Korona on helppotapaus
Kesä fiilikset. Kesä fiilikset.
ihana naine 8 ihana naine 8
mikäs sieltä löytyi mikäs sieltä löytyi
Ryppy ja koronavirus osa II Ryppy ja koronavirus osa II
piiras piiras
mitä päässäsi liikkuu :3 mitä päässäsi liikkuu :3
Hieman vahdin vielä ettei naapurin kisu pääse yllättämään :3 Hieman vahdin vielä ettei naapurin kisu pääse yllättämään :3
in Missouri we're white in Missouri we're white
nappaaja :3 nappaaja :3
Kivi ja isis. Kaksinaismoralismi Kivi ja isis. Kaksinaismoralismi
sota oli lähellä sota oli lähellä
Suojamaski Suojamaski
koronaa koronaa
Aina käy näin Aina käy näin
 710 näyttökertaa, 12 viestiä, 0.29 MB, 1 tiedosto, 25.04.2021 09:35:36
[ + 1 | ]

Mäet tasaiseksi, että vihreät pääsee!

[53320] [20210425_093440.jpg] [0.29 MB] [1077x1674] [] []
20210425_093440.jpg

vihreät

(415)  · 

idiotismi

(11)
25.04.2021 10:03:13
#458756 [+-] Piilota Suosittele

Jonni taitaa olla "vähän" yksinkertainen.
Seuraavaksi Jonni varmaan vaatii kaupungilta vuosittaista +1000€ avustusta koululaisen sähköpolkupyörää varten, kun eihän niitä jyrkimpiä mäkiäkään voi taluttaa sitä polkupyörää, vaan räkä roiskuen on punnerrettava sillä munamankelilla sik-sakkia mäkeä ylös niin että jalankulkijat joutuu hyppimään sivuun ja autoilijat jarruttelemaan ettei tule syytettä.

25.04.2021 11:21:06
#458771 [+-] Piilota Suosittele

Tulkaapas kuopioon ajelemaan niillä pyörillänne tasasta kohtaa ei löydy kun parista paikasta koko kaupungista

25.04.2021 12:56:02
#458778 [+-] Piilota Suosittele

Kyllä nää aina yllättää. Eka oot sillee, tän on pakko olla muokattu, mutta ei, ei se ole. Siis mitä tässä nyt pitäis tehdä? Laitetaanko liikennesuunnittelijoille potkut ja kastraatio ja sen jälkeen säädetään laki missä mäet mitä 6v ei jaksa polkea ylös on laittomia?

25.04.2021 13:18:10
#458782 [+-] Piilota Suosittele

Harvalla vihreällä on enää todellisuudentaju tallella.

Juuri ennen korona-aikaa vietettiin iltaa Vihreitä äänestävän pariskunnan (naispuolinen ainakin puolueen jäsen myös) kanssa. Heistä miespuolinen oli ihan mukavaa kaveria ja todellisuudentaju tallella. Katseli Formuloita, ajeli polttomoottoriautolla, teki hyviä siistejä sisähommia isolla palkalla - ja ryyppäsi viinaa jatkuvasti ja helvetisti. Ihan mukavaa iltaa vietettiin ja kaadoin viinaa kaapista jatkuvalla syötöllä lasiin.

Tyyppi tosin otti muijansa kanssa parisuhteen aikana väkivaltaisesti useasti yhteen, joten sekin suhde sitten kariutui, mutta se ei ollut yksipuolista.

25.04.2021 19:36:48 | 19:37:23
#458882 [+-] Piilota Suosittele

sama kun muinoin hyvinkään keskustan kadut suunnitteli tyyppi jolla ei ole ajokorttia. oli korotuksia, liikennejakajia paikassa jossa ei tarvi, kavennettiin 2 kaistaa yhdeksi suojatien kohdalla ja sitten se leveni taas. yks kaista loppui kirjaimellisesti seinään, ei ollut heijasteita tai viittoja.

26.04.2021 07:05:38
#458995 [+-] Piilota Suosittele

Niin meinaatte että kun maanteitä korjataan ja rakennetaan uusiksi niin silloin tasoitellaan ja loivennetaan mäkiä (vai kuinka monta mäkeä näette vaikka hki-lahti motarilla ?) niin samaa ei voida missään nimessä tehdä pyöräteille, siellä missä se on mahdollista ja saada sillä tavalla enemmän ihmisiä pyöräilemään, joka olisi paitsi ilmastoteko myös parantaisi ihmisten terveyttä ja toisi suoraa säästöä terveydenhuollon kustannuksiin ... mutta ei tietenkään kun kyseessä on joku vihreä ...

[ 12 viestiä | ]