>>441783 Olisko jysärin alkupuoli, korkeintaan puoliväli? Taustalla kun on vielä hengissä oleva uudempikorinen Cherry kasarilta, BX kasarilta ja 309 kasarilta ennen ~vuosikymmenen vaihteen faceliftiä. Lisäksi toisen maijan vieressä on Pontiac 80-luvun lopulta.
Chrysler voisi olla hyvä veikkaus (mallista en olisi ihan varma), konepellin heikosti näkyvät muodot viittaisivat siihen ja kylkilistat/lokarin kromikaari myös. 70-lukulaisuus on ainoa varmuus.
>>441812 Yorkerin puolesta puhuu peilin muotoilu ja lokarin helman tekstin sijoitus eli mahdollisesti "New Yorker" (jota harmi kyllä ei pysty kuin arvailemaan). Mä en näe 309 pököttiä, Missä? BX citikan edessä oleva harmaa 7.sukupolven corollan perusteella kuva on otettu vuoden 1993 jälkeen, lisäksi kasarin lopussa-ysärin alussa ransitin väritys oli valkoinen teksti sinisellä pohjalla https://www.flickr.com/photos/34057640@N07/5900836735/player/25af7fc205 tai https://www.imcdb.org/v184569.html jonka jälkeen tuli tuo valkoinen pohja, musta teksti, kuitenkin ennen vuotta 2003 jolloin poliisi luopui viimeisistäkin reservi transiteista, joita loppuaikoina käytettiin lähinnä siirtoajoihin, eli poliisi vankilasta- oikeuteen- vankikuljetukseen junalle jne. Sen sijaan vielä parivuotta sitten jollain poliisilaitoksella oli vielä virkakuosissa oleva vm-91 900 saabi.
>>441812 >>441668 Kato tota jätkää maijan takaosan luona. Se on valmis. Mä en tiedä mitä se tekee, mutta kohta lähtee :D Sit siel on joku ninja kurkkimas pakun ovella :D Ei vittu xD
E: Aina paranee siel on toinenkin ninja ku tarkkaan kyylää xD
[
8 viestiä
|
]
⭰
nekkeri yritti pikku kikkaa
Suomiturri
Netflix adaptaatio
lähetään ettiin
Torille!
Tupen rapinat
Turkkilainen 1vs1
Ratkaisu Ruotsin ongelmiin.
Mitali taistelusta Karjalankannaksella
finland jihad
Poliisi
Suomessakin voitaisiin juhlia tätä tapahtumaa
law and order lshti
Maahan, maahan asti
Suomi Vs Ruotsi
Menneen ajan hohtoa
Suomessa on maailman neutraalein oikeusjärjestelmä