Putler Putler
Oujea Oujea
Näytä kisut! Näytä kisut!
Ja vielä pellitkin paskaksi,,, Ja vielä pellitkin paskaksi,,,
KHAAAAN! KHAAAAN!
Huutakaa, huutakaa! Huutakaa, huutakaa!
Hieno mies Hieno mies
u winning son? u winning son?
slurp :3 slurp :3
Kissa pärisee Kissa pärisee
muistakaa se muistakaa se
SS Market SS Market
Ohjeita Ohjeita
Affenta ja perunaa remouladella Affenta ja perunaa remouladella
Microphonophobia Microphonophobia
se on pissaa se on pissaa
Luolaston romantiikkaa ♥ Luolaston romantiikkaa ♥
Läskeilyä Läskeilyä
Karavaanarin helpotuspiste Karavaanarin helpotuspiste
Nortti huulessa pitää lääkärin loitolla Nortti huulessa pitää lääkärin loitolla
jobas jodagin jobas jodagin
CBT CBT
mene lujaa :3 mene lujaa :3
Uus markka Uus markka
@-
 535 näyttökertaa, 15 viestiä, 0.86 MB, 1 tiedosto, 17.11.2020 15:12:18
[ + 10 - | ]

Miesten kuukautiset ja yliopistomaailma jatkoa...

[49492] [gr.png] [0.86 MB] [1917x926] [] []
gr.png

kuukautiset

(9)  · 

yliopisto

(12)
17.11.2020 18:49:01 | 18:50:09
#410285 [+-] Piilota Suosittele

Toivottavasti transihmiset nousevat tällaista "miesten kuukautiset" -asiaa vastaan, koska tuollainen biologian vastainen tuuban puhuminen juurikin vahingoittaa transihmisiä ja saa aikaan naurun ja vihan. Todellisuudessa naurun ja vihan kohde toki ovat "paremmat" ihmiset, jotka miesten kuukautisia, raskaana olevia miehiä sun muita hullutuksia höpisevät.

Yliopistoissa kylvetään ideologisia hulluuksia ja nöyristelyä joka suuntaan. Pitää olla "parempaa" ihmistä. Ja kas, sitten jos joku onkin eri mieltä, niin hyökätään kuin eläimet ja alkaa sellainen raatelu ja vihapuhe, ettei pahemmasta väliä. Siis näiden ideologisten "parempien" ihmisten toimesta.

Tämä "parempien" ihmisten ylivertaisuus ja paremmuus on käyttäytymismalli erityisesti sosiaalisessa mediassa - ja nämä "paremmat" raukat, nämä todellisuudessa toisia pahemmat ihmiset, eivät edes huomaa, kun alkavat itse "öyhöttämään" ja haukkumaan toisia - ja harjoittavat vihapuhetta.

Onneksi en ole yliopistossa opiskellut. Olin kyllä yhden projektiharjoitustyön verran hankkeen omistajana aina välillä paikalla + vastailemassa kysymyksiin.

17.11.2020 19:22:14
#410291 [+-] Piilota Suosittele

En oo ite ymmärtäny ikinä tota "itsemäärittelemisen oikeutta". Tai kai ny itsensä saa määritellä miten haluaa mut ei mun siihen määritelmään pakko ole uskoa. Voisinko itse määritellä itseni presidentiksi ja teidän pitäis sit pitää mua presidenttinä?

18.11.2020 19:24:07
#410587 [+-] Piilota Suosittele

>>410291
Tää. Ei se mitään jos joku haluaa leikkiä olevansa mies/nainen/traktori/muu vaan kun nykyään vaaditaan että muiden, siis koko yhteiskunnan,pitää leikkiä samaa leikkiä myös. Missä demokratia. Tai kun tasa-arvoinen avioliitto tarkoittaa että kirkon PITÄÄ vihkiä homot. Maistraatti ei kelpaa. Eikös kirkko ja valtio joskus erotettu toisistaan? Kai kirkko voi noudattaa omia oppejaan? Siitä vaan hompsukat moskeijaan vihille, se voisi olla jännää seurattavaa.

[ 15 viestiä | ]