Ahneen pelastus oli periksiantamattomuus Ahneen pelastus oli periksiantamattomuus
Venäläinen keksintö Venäläinen keksintö
Lasaknea :^) Lasaknea :^)
läskipaska läskipaska
Synnytys. Synnytys.
spaddurappi spaddurappi
Sipilä on gay Sipilä on gay
Sisäministeriön virkamies avautuu Oulun tapahtumista. Sisäministeriön virkamies avautuu Oulun tapahtumista.
Täs sarjakuvassa pitää tietää! Täs sarjakuvassa pitää tietää!
Paltamon lahja maailmalle Paltamon lahja maailmalle
Hyvivointivaltio Hyvivointivaltio
TOTISESTI, MOOSES ON SIIAN VEROINEN TOTISESTI, MOOSES ON SIIAN VEROINEN
Phonothek - Mudra Phonothek - Mudra
super mario 64 super mario 64
Yea What Yea What
Lännen nopein rattopoika Lännen nopein rattopoika
Mahdollista vain suomessa Mahdollista vain suomessa
sneaky cat :3 sneaky cat :3
hurja peto :3 hurja peto :3
Suu suppuun >:3 Suu suppuun >:3
Olympiaurheilija. Olympiaurheilija.
savis ja neste savu abelin suuri möhläys :DDDD savis ja neste savu abelin suuri möhläys :DDDD
Täs sarjakuvas naisten pitää tietää paikkansa Täs sarjakuvas naisten pitää tietää paikkansa
Missä vesi?! Missä vesi?!
 475 näyttökertaa, 4 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 06.09.2020 13:14:54
[ + 6 - | ]

Ei mee nallekarkit tasan

[47323] [gays-for-islam.jpg] [0.09 MB] [600x953] [] []
gays-for-islam.jpg

gay

(174)  · 

islam

(174)
06.09.2020 21:39:08
#384849 [+-] Piilota Suosittele

>>384558
Niinkuin sanoit, nuo ongelmat ovat Islamilaisissa maissa. Miten Iranilaisen homon tai naisen asiaa auttaa että rääkätään täällä olevia Muslimeita?

06.09.2020 23:00:22
#384912 [+-] Piilota Suosittele

>>384849
Missä puhutaan täällä olevien muslimien rääkkäämisestä?

Siinäkö, että noista maista tänne tulevat tuovat tapoja mukanaan ja liian moni ei halua integroitua uuteen yhteiskuntaan, vaan haluaa pitää vanhat ja pahatkin tavat edelleen.

Juuri tänään uutisissa kerrottiin, kuinka Suomessa pakkoavioliitot ovat lisääntyneet merkittävästi. Lapset/teinit lähetetään vanhempien kotimaihin pakkoavioliittoon. Tässä rääkätään pahasti täällä olevia muslimeita.

Samoin esimerkiksi tyttöjen ympärileikkaus. Varmasti sitä harjoitetaan täälläkin, mutta myös sitä tehdään niin, että lähetetään tyttö vanhempien kotimaihin, jossa tämä barbaarinen ja sairas operaatio tehdään. Jälleen rääkätään täälläkin olevia muslimeita.

Puhumattakaan imaameista, jotka Suomessa ajavat sharia-lakia, kannattavat lesboraiskauksia ja homojen katoilta heittämistä.

Toimintaan, kotouttamiseen/integroimiseen ja barbaaristen tapojen harjoittamiseen täällä (tai keplotellen esim. lasten lähettäminen "kotimaahan") pitää puuttua jyrkemmin, tuomita se ja herättää ns. suvaitsevaiset erityisesti ottamaan nämä asiat esille. Koska tämä vaatii rahaa ja resursseja, tänne pitää vastaanottaa selkeästi vähemmän haastavista maista ihmisiä, jotta yhteiskunta ei ole ongelmissa.

Lisäksi pitää ymmärtää, että ongelmana ovat päättäjät/politiikka/yhteiskunnan toiminta. Se pitää tuomita ja se pitää muuttaa täällä. Vika ei ole henkilössä, joka haluaa paremman talouden yhteiskuntaan tai jopa ilmaista rahaa länsimaassa saamaan - se on ihmisluonne. Vika on päättäjissä, jotka ottavat kykyä ja kapasiteettia enemmän tänne ongelmia hoidettavaksi eivätkä hoida ongelmia. Ja erityisesti silmänsä ummistavissa suvaitsevaisissa, jotka eivät edes tunnusta ongelmia.

07.09.2020 16:58:31
#385140 [+-] Piilota Suosittele

>>384912
Siis tuossahan on kyse muslimien viemisestä muualle rääkättäväksi. Muuten joo, kyllähän ne toisiaankin rääkkää, IMHO ihan riittävästi että siinä tarvittis meidän auttaa.

[ 4 viestiä | ]