Sisustusportaat Sisustusportaat
Jysähti Jysähti
:3 pelaa piilosta :3 :3 pelaa piilosta :3
Nyt Kiinaan! Nyt Kiinaan!
onko hampaat harjattu onko hampaat harjattu
Pääkkäri Pääkkäri
RASMUS RASMUS
katselemassa maisemia :3 katselemassa maisemia :3
Nainen Nainen
Pari lihasäkkiä Pari lihasäkkiä
Paskalla kuorrutettuja mersuja Paskalla kuorrutettuja mersuja
Vitsillinen sarjakuva 6 Vitsillinen sarjakuva 6
Puntilla Puntilla
Aleksis :D Aleksis :D
Näillä voitetaan kaikki kisat. Näillä voitetaan kaikki kisat.
Totuus Totuus
Neekeri Neekeri
Pieniä osia Pieniä osia
Tohtori Gerhardin ihmetuote Tohtori Gerhardin ihmetuote
Kärpäsloukku Kärpäsloukku
En minäkään En minäkään
"En puhu köyhää" "En puhu köyhää"
Uuno Amerikoissa Uuno Amerikoissa
Hupsista Hupsista
 710 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.82 MB, 1 tiedosto, 12.06.2020 19:00:52
[ + 11 - | ]

Kädet nousi ylös kalluilla

[44185] [tiedosto.mp4] [0.82 MB] [460x258] [17.64s] [] []

blm

(164)  · 

käsi

(110)  · 

ylös

(8)
13.06.2020 01:55:22
#353798 [+-] Piilota Suosittele

Voi kuinka se ihana runopoika, George Floyd, tapettiin keskellä päivää.
George ei koskaan ollut edes kärpästä tappanut.
George ei mitään huijausta olisi koskaan edes tehnyt, koska George oli ihan töissäkin. Ei ollut tarvetta kaupan kassalla soitella poliisia. Ihan oli puhdas ja ihana runopoika.
George oli aiemminkin pidätetty poliisin vainoamana ja ihan vääristä syistä. Koskaan ei tuo herkkä runopoika mitään pahaa tehnyt, vaan kaikki ne poliisit, jotka vainosivat Georgea.

Ja lisäksi valkoisen miehen taakka, puuvillapellot ja etuoikeutus. Jokaisen valkoisen miehen pitää hävetä ja kumartua niin mustien kuin naisten edessä. Feminismivasemmistonarratiivi määrittelee sen, mikä on sananvapautta ja oikeaa puhetta! Jos olet toista mieltä, sinä kuulut vankilaan, oikeastaan sinut pitää nylkeä ja tappaa, mustan miehen pitää 8 minuutin ajan tukahduttaa sinua!


Tätä on feminismivasemmistonarratiivi.
Ja kyllä, poliisin liiallinen voimankäyttö pitää saada pois ja keskellä päivää kaverin voimallisessa pitämisessä tehtiin virheitä, mutta jos musta mies heiluu aseen kanssa yön pimeydessä, poliisi suojelee vain itseään tiputtamalla henkilön pois - ja poliisivoimissa USA:ssa on kyllä myös mustia, aasialaistaustaisia ja kaikenlaisia vähemmistöjä, jotka ovat pakotettuja voimankäyttöön suojellakseen itseään rikollisilta.

[ 5 viestiä | ]