Manne theme song Manne theme song
*WEEEEEEEEE!* *WEEEEEEEEE!*
Pitäis tehdä jotain Pitäis tehdä jotain
kanapeli kanapeli
Kasakka-tanssia vahtaamaan jäänyt gondola Kasakka-tanssia vahtaamaan jäänyt gondola
The Great Chimp Heist The Great Chimp Heist
Venäjä ja Putinin hyvyys Venäjä ja Putinin hyvyys
Paavo Paavo
Ei mutta mikäs se siellä..! Ei mutta mikäs se siellä..!
Nyt sattu spandexia Nyt sattu spandexia
Kauhistus Kauhistus
Muotia Muotia
uusi taiteellinen neron leimaukseni uusi taiteellinen neron leimaukseni
Parempi kuin alkuperäinen Parempi kuin alkuperäinen
Myyttinen olento Myyttinen olento
Vammaset setit Vammaset setit
Revittiin puusta, ämpäri jäi Revittiin puusta, ämpäri jäi
Lippalakkimuoti Lippalakkimuoti
Viking Linen myrkytyslomat Viking Linen myrkytyslomat
>spläts splööt :D >spläts splööt :D
Päivän eväät ja varusteet Päivän eväät ja varusteet
Juhannus. Juhannus.
80-lukulaista tsemppiä 80-lukulaista tsemppiä
Seventeen Come Sunday Seventeen Come Sunday
 853 näyttökertaa, 4 viestiä, 2.71 MB, 1 tiedosto, 04.06.2020 11:23:16
[ + 3 - | ]

Tätä varmaan kohta täälläkin

[43854] [tiedosto.mp4] [2.71 MB] [460x460] [52.92s] [] []

07.06.2020 13:13:34
#351863 [+-] Piilota Suosittele

>>350414

Jenkeissä on mustia aikas paljon. Ja tulihan se orjakapinakin kun valtava määrä orjia päätti, että nyt riittää. Sen jälkeen kiellettiin, että orja ei saa knataa teräasetta missään julkisella paikalla. Noh, yhdessä vaiheessa sekoontunut possu tappoi ihmisiä ja orja tappoi possun. Sai ensin juhlaa, että tappoi tappajan. Jonka jälkeen tuomittiin kuolemaan teräaseen kantamisesta julkisella paikalla.

Orjameininki oli paljon muutakin. Talonpojat eivät saaneet työtä, koska orjan ostaminen oli murto-osa hinnasta mitä talonpoika saa palkkaa. JOpa köyjillä ihmisillä oli varaa ostaa orja. Talonpojat lähtivät sitten lätkimänä monesta paikasta. Vailla töitä, vailla elämää.

Juttelin Patvinsuon hoitajan kanssa, joka on Metsähallituksen palkkalistoilla. Ovat ulkoistaneet nyt kokonaan polttopuiden viennin, ja alueiden hoidon. Aluetta hoitaa nyt paikallinen firma, jolla ei ole hajuakaan ulkoilu-reiteistä tai niiden käytöstä. Sen lisäksi 9 euron työvoima on löytänyt tiensä myös sinne. Sillä siellä alettiin käyttämään 9 euron 3 viikon työpaikkoja.

Orjatyövoima.

[ 4 viestiä | ]