Huumori on helpoin tyylilaji Huumori on helpoin tyylilaji
anna sormesi :3 anna sormesi :3
Kuvaotokset #9 Kuvaotokset #9
Kielletty sankari Kielletty sankari
Päivän suunnitelmat Päivän suunnitelmat
test test
Fat Bike Fat Bike
Oravakokoelma Oravakokoelma
Alison Gold - Chinese Food Alison Gold - Chinese Food
nyrkkeilysäkki nyrkkeilysäkki
Herkut parempiin suihin Herkut parempiin suihin
Jesus Truthsayer Jesus Truthsayer
Jesus Truthsayer Jesus Truthsayer
Kosovo Kosovo
Joulujölli Joulujölli
Joulukuvia Joulukuvia
Jessen bileet Jessen bileet
Taulu Taulu
totuus.jpg totuus.jpg
Kissagifejä Kissagifejä
kissa saatana kissa saatana
Kuvaotokset #6 Kuvaotokset #6
Gachamp Gachamp
I'M ON SHROOMS I'M ON SHROOMS
 737 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 11.01.2019 18:25:39
[ + 5 - | ]

Mahdollista vain suomessa

[22771] [tiedosto.jpg] [0.09 MB] [721x696] [] []
tiedosto.jpg

muslimi

(187)  · 

pään

(5)  · 

leikkaus

(36)  · 

irti

(23)  · 

ehdollista

 · 

sota

(171)  · 

rikos

(23)
11.01.2019 19:28:28
#145557 [+-] Piilota Suosittele

>>145539 on siinä minusta jonkinlainen vivahde-ero että leikatako päätä kuolleelta taistelijalta vaiko elävältä siviililtä, mitä tämän mainitun taistelijan järjestö mielellään harrastaa. Mutta en minä tiedä, jaetaanko pelkästä ruumiin häpäisystä yleensä sitten ehdotonta vankeutta?

12.01.2019 19:16:14
#145973 [+-] Piilota Suosittele

>>145600 Voiko tästä vetää sen johtopäätöksen että olet itse eri mieltä, eli että mielestäsi ei ole yhtään sen moitittavampaa irroittaa päätä elävältä siviililtä kuin kuolleelta taistelijalta? Tämä sopii huonosti yhteen sen kanssa kuinka huolissasi tunnut olevan siitä että IS-taistelijaa, jopa kuollutta sellaista, kohdellaan hänen ihmisarvoaan kunnioittavalla tavalla. Itseltäni kyllä loppuu sympatiat kesken vaikka väärinhän se toki on.

Äkkiä finlexiä selaillen tähän on varmaankin sovellettu rikoslain 17 luvun 12 pykälää jonka mukaan joka käsittelee hautaamatonta ruumista pahennusta herättävällä tavalla on tuomittava hautarauhan rikkomisesta sakkoon tai vankeuteen enintään yhdeksi vuodeksi. Tuomio ei siis ole edes lievimmästä päästä.

[ 10 viestiä | ]