Teit kohtalokkaan virheen >:3 Teit kohtalokkaan virheen >:3
Monty Python... Find The Fish! Monty Python... Find The Fish!
kaljaa kaljaa
Hyökkäykseen! Hyökkäykseen!
wtf!? wtf!?
pari webmiä pari webmiä
Classy Classy
A L A N A L A N
Näiden tyttöjen kanssa voisi tanssia esim ostoskärryjä Näiden tyttöjen kanssa voisi tanssia esim ostoskärryjä
Onpas tumma Onpas tumma
Kunnon lastit Kunnon lastit
Ei ole edes kuumaa Ei ole edes kuumaa
darra darra
Kuvaotokset #30 Kuvaotokset #30
Isä Aurinkoinen Isä Aurinkoinen
Menee lintassa Menee lintassa
Woron ilmestys Woron ilmestys
tunne oma kassi tunne oma kassi
Ihanaiskokoelma Ihanaiskokoelma
moskau moskau
Ack ack ack Ack ack ack
ivanka ivanka
Rip Rip
tyhmää paskaa tyhmää paskaa
 670 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto, 11.01.2019 18:25:39
[ + 5 - | ]

Mahdollista vain suomessa

[22771] [tiedosto.jpg] [0.09 MB] [721x696] [] []
tiedosto.jpg

muslimi

(177)  · 

pään

(5)  · 

leikkaus

(35)  · 

irti

(20)  · 

ehdollista

 · 

sota

(166)  · 

rikos

(22)
11.01.2019 19:28:28
#145557 [+-] Piilota Suosittele

>>145539 on siinä minusta jonkinlainen vivahde-ero että leikatako päätä kuolleelta taistelijalta vaiko elävältä siviililtä, mitä tämän mainitun taistelijan järjestö mielellään harrastaa. Mutta en minä tiedä, jaetaanko pelkästä ruumiin häpäisystä yleensä sitten ehdotonta vankeutta?

12.01.2019 19:16:14
#145973 [+-] Piilota Suosittele

>>145600 Voiko tästä vetää sen johtopäätöksen että olet itse eri mieltä, eli että mielestäsi ei ole yhtään sen moitittavampaa irroittaa päätä elävältä siviililtä kuin kuolleelta taistelijalta? Tämä sopii huonosti yhteen sen kanssa kuinka huolissasi tunnut olevan siitä että IS-taistelijaa, jopa kuollutta sellaista, kohdellaan hänen ihmisarvoaan kunnioittavalla tavalla. Itseltäni kyllä loppuu sympatiat kesken vaikka väärinhän se toki on.

Äkkiä finlexiä selaillen tähän on varmaankin sovellettu rikoslain 17 luvun 12 pykälää jonka mukaan joka käsittelee hautaamatonta ruumista pahennusta herättävällä tavalla on tuomittava hautarauhan rikkomisesta sakkoon tai vankeuteen enintään yhdeksi vuodeksi. Tuomio ei siis ole edes lievimmästä päästä.

[ 10 viestiä | ]