Hiplailua Hiplailua
Iloinen ensitapaaminen Iloinen ensitapaaminen
Ilmeisesti Ilmeisesti
NII???? NII????
CNN linjat pätkii CNN linjat pätkii
Muutama webm 7 Muutama webm 7
Turrit = tulevaisuus Turrit = tulevaisuus
Ei jaksa keksiä otsikoita 1 Ei jaksa keksiä otsikoita 1
Ennen oli ennen ja nyt on nyt Ennen oli ennen ja nyt on nyt
Huoraa turpaan -kuvakommentti Huoraa turpaan -kuvakommentti
max pallopoika max pallopoika
niin on niin on
Nope Nope
excatli :D excatli :D
Jotkut pelit koukuttaa huolella Jotkut pelit koukuttaa huolella
Hehe Hehe
Takareikää ei saa esitellä Takareikää ei saa esitellä
Olen muodossa, pyöreä on muoto :3 Olen muodossa, pyöreä on muoto :3
"syö itse kaalipaskasi" "syö itse kaalipaskasi"
Vittu kahvinkeitin jäi kotona päälle. Vittu kahvinkeitin jäi kotona päälle.
Pekka Pouta moshpitissä Pekka Pouta moshpitissä
Tögs :3 Tögs :3
sheeit sheeit
Oletko nuuhkinut ulkoilmaa tänään? :3 t. Shiro Oletko nuuhkinut ulkoilmaa tänään? :3 t. Shiro
 755 näyttökertaa, 5 viestiä, 0.15 MB, 1 tiedosto, 05.10.2018 14:16:11
[ + 26 - | ]
👑 Plussatuin 05.10.2018.

Thors

[18821] [Thors--Sausage,-la-11.7.2009.jpg] [0.15 MB] [640x969] [] []
Thors--Sausage,-la-11.7.2009.jpg

naurunappula

(681)  · 

astrid thors

(6)  · 

katainen

 · 

maahanmuutto

(74)  · 

hallitus

(110)
05.10.2018 16:45:55
#105731 [+-] Piilota Suosittele

Polttoaineena se käyttää vaan verorahoja. Niitä tippuu puusta joka kevät ja syksy, ei mitään hätää.

Paitsi suomalaisten turvallisuuteen ja terveyden-/vanhushuoltoon.

Olin tänään Mehiläisessä labrassa odottelemassa round2 -piikkipistelyyn ja kun nyt jostain syystä olen avautumismagneetti*, niin eläkkeelle hiljan päässyt n. 65-vuotias äijä siinä sitten kertomaan kuinka hän pelkäsi terveytensä puolesta eläkkeelle joutuessaan ja kuinka hänen pari vuotta aiemmin kuollut äitinsä joutui terveyskeskuksissa pompotelluksi ja hoitoa ei saanut. Ja Sipiläkin on ihan turha jätkä.




* Olin sitten missä vain ja oli kyseessä minkä tahansa ammattikunnan edustaja, niin minulle kyllä kerrotaan avioeroista, Sipilästä, valtion tilanteesta, rakkausasioista, seksiasioista aivan mistä vain - ja tuntemattomien toimesta.

06.10.2018 08:26:43
#105993 [+-] Piilota Suosittele

>>105731

Tämän takia käyn mahdollisimman vähän missään lääkärissä ja vastaavissa. Yritän pitää itseni niin hyvässä kunnossa kun omatoimisesti mahdollista. Sairauksia en ota vastaan. En tee liikkeitä, jotka vaarantavat terveyteni ja joutuisin malmin somalilääkärin puhutteluun. Ei. En. Viimeksi kun selkä meni sählypelissä masennuksen liikuntahoitona masennuksesta pääsemiseen. Liian vähän liikuntaa ja elämä pysähtyi ja siksi kaverit nappasivat mua hartijoista ja sitten mentiin. Selkä sanoi poks lihasten kohdilta ja niin malmin sairaalaan. Somalilääkäri totesi, että minä ei olla selkä rikki. Sinä valehtele. Siinä sitten kuuntelen sähgyn pohjalla tätä kun toinen lääkäri päätti testata. Otta kädestä kiinnni ja nosti vähäsen. AIIIIvan helvetillinen kipu tuli ja kyyneleet lensi silmistä kipunoiden kanssa. Lääkäri totesi, ei valehtele.

[ 5 viestiä | ]