Passiivis-aggressiivinen Kristus Passiivis-aggressiivinen Kristus
Gellersson Gellersson
Mahdollista vain suomessa Mahdollista vain suomessa
ilveilyapina ilveilyapina
Nuoria hoitajia Nuoria hoitajia
asia kunnossa asia kunnossa
Totuus Totuus
Kissekasa Kissekasa
Eartha Kitt Eartha Kitt
Savu siika mooseksen missio :--------DD Savu siika mooseksen missio :--------DD
Taskuvaras Taskuvaras
rocket cock rocket cock
Ai... huomenta? Ai... huomenta?
vuotaako savustuskeskus liikaa🤔 vuotaako savustuskeskus liikaa🤔
Alluha akhhbaar Alluha akhhbaar
Queen Queen
Paska sai palkkansa Paska sai palkkansa
Intialainen amis Intialainen amis
Jotain jotain mutsivitsi Jotain jotain mutsivitsi
Sisäministeriön virkamies avautuu Oulun tapahtumista. Sisäministeriön virkamies avautuu Oulun tapahtumista.
Šakkia mongolin kanssa Šakkia mongolin kanssa
Tasan 6 kilonen hauki ja vähän pienempi Tasan 6 kilonen hauki ja vähän pienempi
En voi hyvin t. Joda En voi hyvin  t. Joda
soijarouhe soijarouhe
 811 näyttökertaa, 10 viestiä, 0.11 MB, 1 tiedosto, 12.08.2018 16:02:24
[ + 21 - | ]
👑 Plussatuin 12.08.2018.

Muistelua viskilasin ääressä.

[15948] [vaimo.png] [0.11 MB] [672x3325] [] []
vaimo.png

vaimo

(65)  · 

tissit

(1211)  · 

viski

(22)  · 

avioliitto

(9)  · 

vankila

(41)
12.08.2018 18:14:27
#82803 [+-] Piilota Suosittele

>>82791 Miksi ei? Eikö sinulla koskaan käynyt mielesttä että olisi kiva nähdä joku vitsi sarjakuvana? Itsellä monesti, jo lapsena tykkäsin sarjakuvista ja vitseistä. Ja toivoin että joku kuvittaisi vitsejä sarjakuviksi. Ja en nyt meinaa sitä fingerboria (oikeesti, en tykkää siitä sarjiksesta yhtään), vaan oikeesti hauskoja sarjiksia.

12.08.2018 18:20:26
#82807 [+-] Piilota Suosittele

>>82803
Meinasin vain että miksi vain ja ainoastaan noita oikein kiertäneitä ns. wanhoja juttuja. :3
Tykkään itsekin kuvittaa/lukea kuvitettua aiemmin tekstipohjaista juttua.
Fingerpori on mielekäs usealla tasolla.

12.08.2018 19:26:51
#82852 [+-] Piilota Suosittele

>>82807 Itse en tykkää fingerborista koska: piirtotyyli ei miellytä mua ja monesti vitsit on tosi laimeita, tai ne liittyy jollakin tavalla historiaan jolloin pitää tosissaa miettiä että mitä sillä meinataan ja se minusta syö jo itse vitsin arvoa. Uusia vitsejä ei nykypäivänä joka suunnasta pomppaa. Jos sulla on vitsejä/ideoita mitä pitäis toteuttaa, otan toki ilolla vastaan.

14.08.2018 00:36:45
#83165 [+-] Piilota Suosittele

>>82852
Itse en oo yllättävää kyllä tarvinnut etsiä selityksiä niihin historiaan viittaaviin strippeihin; en oo erityisesti lähihistoriasta kiinnostunut mutta ilmeisesti tullut jonkun muun ohessa absorboitua infoa. Muutamaan popkulttuuriin viittaavia oon joutunut kyseleen muilta. :3
Itellä on käynyt välillä mielessä kuvasarjoittaa jotain netin kaskuja/hauskoja sananvaihtoja yms. mutta en oo saanut pitkään aikaan tartuttua kynään 5min pidenpään.
Ei siis niin että tarkoittasin että sun pitää piirtää niistä, mutta imo jostain greentexteistä jne on käyttistä jos tahtoo. :3

14.08.2018 03:46:27
#83171 [+-] Piilota Suosittele

>>83165
Joo. Mua ei taas kaskut kiinnosta. :) piirrän siitä mistä itse olen halunnu piirtää ja se ilmeisesti toimii. En tykkää piirtää surullisia sarjiksia tai pitkiä tarinoita.

[ 10 viestiä | ]