Vaikeeta löytää nykyään hyviä, asianmukaisesti käytettyjä kylmälaitteita. Viimesimmän kunnollisen pakastimen kävin taannoin noutaan Oulusta yhdestä kellarista.
>>228406 B) Miten helvetissä voi olla noin vammatteja ihmisiä, kuin Siru on. Ei osaa lukea - ja sitten vittuilee. Opettelisi edes käytöstapoja, niin olisi voinut vain todeta, että oho, tuli luettua liian nopeasti.
Nyt täytyy kyllä sanoa, että eniten itteeni ihmetytti toi et tulis hakee terassin? Onko yleistäkin? Oon kuvitellu et se ei käy vaa noin et haetaan terassi ja menee auton katolle.
>>228429 Juu, kyllä itsekin sitä pohdin, että miten meinasi terassin Volvon kattotelineellä viedä. Toisaalta ehkä Siru on tyänaine ja ottaa Volvon takakontista akkuporakoneen ja purkaa terassin vartissa hirttäen liinoilla laudat turvallisesti katolle. :D
[
5 viestiä
|
]
⭰
Hamppari ja ranualaiset
Ompeluelämää, suklaamonni ja vitut villoista
Paranoiaa pukkaa
Vesa the fisherman
Julian oppitunti
Broileri ja Karkkilan tappaja-Tuula
Kyllä minä niin loukkaannuin
Surkuisa näky roskiksella ;___;
Aurora paskalla ja muita fiksuja tyyppejä
Löytöpalkkio
Viettelyä
Voi hyvää päivää ja anna minun kaikki kestää...
Lilja asioi suomem kilellä ja seinä kello
Kirsi; tuo Rovaniemen kirppiskauppanatsi
Tavaraa myynnissä ilman tupakkaa ja pornoa
Pelastus ja Reijon paatti
Smoothie, kullista kuvia, sanaleikki ja nännipaita
Naisten juttuja 2
ÄiTyLit-ryhmässä laitetaan lapset jäähylle
Sekopäisiä
Miia vilkuttaa ja sinisen kulmadivaanin kauppa
Marika, teh siviilipoliisi, varastaa pikkupojan pyörän