Perustaja 7evill

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 17.09.2018 13:35:51 Jäseniä 34 Vierailuja 3 092 Medioita 487

Kaikki hassun huiskeat ruokameemit, nistimössöstä hanhenmaksabulleroon.

mässyt mässyt
Jämäsörsseli Jämäsörsseli
1.2kg naudan läskiä 1.2kg naudan läskiä
Kusetettua sikaa Kusetettua sikaa
Oli muuten 5/5 itsetehty voileipäkakku Oli muuten 5/5 itsetehty voileipäkakku
Kun kerran kysyttiin, mun versioni tonnikalamakaronilaatikosta! Kun kerran kysyttiin, mun versioni tonnikalamakaronilaatikosta!
Juustoiset jauhelihapihvit, rehut ja chili-yrtti-VS-mayo Juustoiset jauhelihapihvit, rehut ja chili-yrtti-VS-mayo
Kebua taas Kebua taas
Chimichangas Chimichangas
Kannaa ja pottuva uunista Kannaa ja pottuva uunista
pizza pizza
joskus kaikki mene vain päin mäntyä joskus kaikki mene vain päin mäntyä
Hot dogs Hot dogs
Jäi kiinni Jäi kiinni
3kg Makaroonimössöhaaste 3kg Makaroonimössöhaaste
Hyvää stroganoffintaita luolastolle (on siellä kaljaakin) Hyvää stroganoffintaita luolastolle (on siellä kaljaakin)
Tonnikala pastavuoka Tonnikala pastavuoka
Oma tekemä las akne Oma tekemä las akne
Elikkäs, wienerleike ja nicebearkastike Elikkäs, wienerleike ja nicebearkastike
Iskenderi kebu Iskenderi kebu
Pizzaperjantai Pizzaperjantai
Kanasoossia ja pottuja Kanasoossia ja pottuja
Iltasafkat Iltasafkat
Sitä hyvää keittoa Sitä hyvää keittoa
 545 näyttökertaa, 6 viestiä, 3.63 MB, 1 tiedosto
01.06.2021 23:43:29
[ + 4 | ]

Nachopelti makkaroilla

[54209] [0.png] [3.63 MB] [1812x1080] [] []
0.png

nachopelti

 · 

makkara

(86)  · 

tacopelti

 · 

texmex

 · 

mättö

(63)  · 

höttö

01.06.2021 23:49:51
#468432 [+-] Piilota Suosittele

Juuh elikäs, eilisen mätöt, mitä vielä tänään viimeisteltiin. Nachopelti HK Lihamaakarien Catalonian Carlos-makkaroilla.
~200g tortillalastuja, 400g naudan jauhelihaa (10%), purkki medium-salsaa ja tomaattimurskaa, iso sipuli hakkeloituna ja saman verran valkosipulia pilputtu joukkoon, medium chili, paprikaa ja sopivasti mausteita ja Scorpion Tabascoa. Muhitettu kasaan pannulla ennen kasausta. Päällä Gouda-Cheddar-raastetta ja pikkupussi jotain toista italialaistyylistä juustoa, kirsikkatomaatteja, suippopaprikaa, chiliä, jalapenoja ja punasipulia. + ne makkarat. Oheen vihreää salattia ja creme fraichea sekä sinappia.

02.06.2021 14:48:02
#468543 [+-] Piilota Suosittele

Näyttää hyvältä. Kasviksia ei tulisi ehkä ihan noin paljoa syötyä. C-vitamiinia niissä ei enää ole, kuitua sentäs.

Mitä saisi olla @Rikhard ?

02.06.2021 14:53:33
#468546 [+-] Piilota Suosittele

>>468543 vihreä lisukesalaatti sisälsi melkolailla samat rehut, kuin mitä tuohon pellille meni, lisäksi kurkkua sekä valkosipuli-oliivi-salaattijuustoa ja siemensekoitusta :) Luulis sieltä jotai vitamiinia ja hivenainetta tarttuneen.

[ 6 viestiä | ]