Perustaja Rampa

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 01.06.2018 00:53:14 Jäseniä 6 Vierailuja 1 588 Medioita 241

Aiheina ulina/nälvintä ilman mitään pyrkimystä parantaa nk. ongelmaa, kunhan heitetään kakkia puusta toiseen. :>
Kuvissa seikkailee politiikka, etnisyys, sukupuoli, seksuaalisuus jne.
Ehkä hitunen shitposteja, mutta ensisijaisesti turhaa mussutusta.

Teehee Teehee
Hyvä Goy Hyvä Goy
gay gay
epäilyttää epäilyttää epäilyttää epäilyttää
Elämää juutalaisessa perheessä Elämää juutalaisessa perheessä
Suomen vika kaikki taas Suomen vika kaikki taas
Pakolaiset presidenttejä öyh möyh Pakolaiset presidenttejä öyh möyh
Syö pillereitä, mielipuoli Syö pillereitä, mielipuoli
ählämi oksentaa ählämi oksentaa
On rohkeata sanoa ei On rohkeata sanoa ei
Poliisit otti Nakuankan kiinni Poliisit otti Nakuankan kiinni
Dodiin Dodiin
Kuumies Kuumies
Obelix ja nyt riitti! Obelix ja nyt riitti!
Hitler ei ole hauska Hitler ei ole hauska
karkotetta karkotetta
Transusotilas Transusotilas
Venäjän ja Neuvostoliiton ukrainalaisille lahjoittamat alueet Venäjän ja Neuvostoliiton ukrainalaisille lahjoittamat alueet
Muh european heritage Muh european heritage
Selkäänpuukotusfakta WW1 Selkäänpuukotusfakta WW1
totuus sattuu... totuus sattuu...
Poliisin uusi koodi mamu tapauksiin Poliisin uusi koodi mamu tapauksiin
Kyoko pakkopalautetaan Kyoko pakkopalautetaan
Markku Markku
 933 näyttökertaa, 14 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto
14.09.2018 12:11:00
[ + 13 - | ]
👑 Katsotuin 14.09.2018.

Maailma muuttuu

[17731] [eskoseni.jpg] [0.07 MB] [742x960] [] []
eskoseni.jpg

korvakoru

(5)  · 

trans

(62)  · 

sukupuoli

(23)  · 

kasvatus

(7)  · 

trendi

 · 

ennen

(18)  · 

nyt

(13)
14.09.2018 13:27:52
#96450 [+1] Piilota Suosittele

Paitti että ne ei ilmeisesti tee noita sukupuolen muutos juttuja kuin aikuiselle. Toki vastasyntyneelle vauvalle tekee jos sukupuoli on epäselvä.

14.09.2018 15:56:49
#96520 [+-] Piilota Suosittele

96498

....oikeesti... uskotko itse tuohon että jotkut vanhemmat alkaa lapsen sukupuolta muuttelemaan? Minusta sukupuolettomassa esim. leikkimisessä ole mitään pahaa. Itse lapsena halusin leikkiä jätkien leluilla ja leikkejä, ei barbit innostanut, mutta ei siinä mittää väärää ole? Jos teini-iässä lapsi alkaa kokemaan että onkin eri sukupuolta, niin tietty siitä pitää alkaa keskustella ja jutella että miten asia on?? Mutta sukupulta aletaan korjata vasta täysikäisenä koska sillon aikuinen yleensä tietää itse jos onkin eri sukupuolta.

14.09.2018 16:05:24
#96526 [+-] Piilota Suosittele

96524

tekstistäsi voisi päätellä että pidät huonona jos tytöt leikkii tyttöjen leikkejä ja pojat poikien. Että haluaisit että pysyttäisiin vanhassa mallissa joka selventää tyttöjen ja poikien roolia?? Paskoja vanhenpia tässä maassa kyllä on, mutta ei vanhemmat voi muutattaa kenenkää sukupuolta tuosta vain, koska siihen täytyy yhäkin olla: täysikäinen. Jos jollaki äidillä pakkomielle pukee poikansa mekkoon, koska halusikin tytön, se on hieman sairasta mutta jos lapsi ei koe sitä vastenmielisenä ja on ok, haittaako se?

14.09.2018 18:27:47
#96584 [+-] Piilota Suosittele

>>96520
>>96526
totta, lasten tulee antaa leikkiä niitä leikkejä mitä haluaa. lapselle ei pitäis alkaa erottelemaan mitkä asiat on tyttöjen ja mitkä poikien, lapsi on lapsi eikä lapsella tarvi olla muuta identiteettiä. seksuaalisuus ja sukupuoli asiat kuuluu vanhemmalle iälle eikä niillä tarvi sekottaa lapsen päätä.

96524

sairaita ja radikaaleja vanhempia on ollu aina. se ei ole mikään nykyajan ongelma.

[ 14 viestiä | ]