Perustaja MC-Kyrpähuora

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:14:31 Jäseniä 60 Vierailuja 70 041 Medioita 2283

Pornoa ja sen sellaista

pillu saatana pillu saatana
tissit tissit
Tykkäsi autosta Tykkäsi autosta
Nakuankka lomalla Nakuankka lomalla
Uijuij Uijuij
Perjantai bylle Perjantai bylle
Lumiukko Lumiukko
Yksisilmäinen hirviö Yksisilmäinen hirviö
Taas näitä pippelitytyjä Taas näitä pippelitytyjä
Ihana mummo Ihana mummo
Ihana nainen Ihana nainen
Monica Bellucci Monica Bellucci
Seksmuumuu Seksmuumuu
Tissed Tissed
yulia yulia
Ihana nainen Ihana nainen
Mikäs siinä kun kumpikin tykkää Mikäs siinä kun kumpikin tykkää
Ihana nainen Ihana nainen
Super mario Super mario
Jenna valentine Jenna valentine
Hyvät. Hyvät.
ihana nainen ihana nainen
Corona... Corona...
runking pool runking pool
 1 099 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto
15.10.2020 12:48:08
[ + 1 | ]

Iisalmelaiset..

[48615] [tiedosto.jpg] [0.07 MB] [750x1334] [] []
tiedosto.jpg

läski

(363)  · 

tinder

(33)  · 

iisalmi

(5)  · 

kaloriina

(45)  · 

hiivaa

 · 

rämemajava

(18)  · 

feministi

(95)  · 

feminismi

(76)  · 

femakko

(16)  · 

kalori katri

 · 

kehopositiivisuus

(50)
15.10.2020 22:29:34
#399250 [+-] Piilota Suosittele

Iisalmi? Iisalmi... Ai niin olvin, pirkka oluen ja monien muiden turvotusta aiheuttavien juomien kotipaikka.

16.10.2020 11:16:03
#399411 [+-] Piilota Suosittele

>>399340 Ei saa ostaa halpaa. No laatu (ja maku) noissa S ; K ketjujen halpa brändi tuotteissa olikin väliltä hyvä-paska. Juu ja tämäkin oli hallituksen "tärkeä" näpertelyn aihe kun muka brändi tuotteet menettää myyntiä.
Karu totuus on se ettei enemmistöllä suomalaisista ole ylimääräistä rahaa, osa jopa köyhiä joten yksinkertaisesti jos tarvitsee jonkun tuotteen jonka brändin hinta on 10€ ja blancon 7€, niin halpa voittaa.
Suomi tulee kaatumaan omaan verotukseensa ja byrokratiaansa, koska ihmiset näkevät / kuulevat mistä saa halvalla joten selviytyäkseen taloudellisesti he tilaavat ulkomailta ja pakolliset tavarat ostetaan suomesta mahd.halvalla. Hallitus ; valtiovarainministeriö taas on täynnä nuijia jotka eivät verotulojen laskiessa osaa miettiä muuta ratkaisua kuin veronkorotukset ja yksityisen kansalaisen tuonnin rajoittamista, no siitä on seurannut tämä yhä syvenevä kierre jossa valtio kurittaa kansaa taloudellisesti ja kansa puolestaan etsii keinoja kiertää kuritusta ja halvempaa vaihtoehtoa.

[ 7 viestiä | ]