Väärä syöttö Väärä syöttö
Uuniin siitä saatana Uuniin siitä saatana
Urheilua Urheilua
Hyvää vuosikertaa Hyvää vuosikertaa
Perustoimeentulotuki Perustoimeentulotuki
Aku antaa periksi Aku antaa periksi
Opus Opus
Sorsaa vituttaa Sorsaa vituttaa
Paskalla kuorrutettuja mersuja Paskalla kuorrutettuja mersuja
Tää sukkula ei mee veenukseen Tää sukkula ei mee veenukseen
Kohina Kohina
No nyt on jo naurettavaa No nyt on jo naurettavaa
Kun virtapiiri sulkeutuu Kun virtapiiri sulkeutuu
RASMUS RASMUS
Toinen pölöjä Toinen pölöjä
Pölöjä... Pölöjä...
Tsekkaas tää!!! Tsekkaas tää!!!
Arvaappa maa... Ja ei ole Kanada Arvaappa maa... Ja ei ole Kanada
Talviautoilua Talviautoilua
Horatio sarjakuva Horatio sarjakuva
Kinkun kosto Kinkun kosto
Kissakuva Kissakuva
Megastruktuureja Megastruktuureja
Raketti hitler Raketti hitler
 1 558 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto, 15.10.2020 12:48:08
[ + 1 | ]

Iisalmelaiset..

[48615] [tiedosto.jpg] [0.07 MB] [750x1334] [] []
tiedosto.jpg

läski

(489)  · 

tinder

(46)  · 

iisalmi

(5)  · 

kaloriina

(58)  · 

hiivaa

 · 

rämemajava

(20)  · 

feministi

(121)  · 

feminismi

(109)  · 

femakko

(19)  · 

kalori katri

 · 

kehopositiivisuus

(68)
15.10.2020 22:29:34
#399250 [+-] Piilota Suosittele

Iisalmi? Iisalmi... Ai niin olvin, pirkka oluen ja monien muiden turvotusta aiheuttavien juomien kotipaikka.

16.10.2020 11:16:03
#399411 [+-] Piilota Suosittele

>>399340 Ei saa ostaa halpaa. No laatu (ja maku) noissa S ; K ketjujen halpa brändi tuotteissa olikin väliltä hyvä-paska. Juu ja tämäkin oli hallituksen "tärkeä" näpertelyn aihe kun muka brändi tuotteet menettää myyntiä.
Karu totuus on se ettei enemmistöllä suomalaisista ole ylimääräistä rahaa, osa jopa köyhiä joten yksinkertaisesti jos tarvitsee jonkun tuotteen jonka brändin hinta on 10€ ja blancon 7€, niin halpa voittaa.
Suomi tulee kaatumaan omaan verotukseensa ja byrokratiaansa, koska ihmiset näkevät / kuulevat mistä saa halvalla joten selviytyäkseen taloudellisesti he tilaavat ulkomailta ja pakolliset tavarat ostetaan suomesta mahd.halvalla. Hallitus ; valtiovarainministeriö taas on täynnä nuijia jotka eivät verotulojen laskiessa osaa miettiä muuta ratkaisua kuin veronkorotukset ja yksityisen kansalaisen tuonnin rajoittamista, no siitä on seurannut tämä yhä syvenevä kierre jossa valtio kurittaa kansaa taloudellisesti ja kansa puolestaan etsii keinoja kiertää kuritusta ja halvempaa vaihtoehtoa.

[ 7 viestiä | ]