Vauhtipasta Vauhtipasta
Karvapallo Karvapallo
Kyllä nyt on hauskaa Kyllä nyt on hauskaa
Playcard HORROR PC peli arvostelu Playcard HORROR PC peli arvostelu
Laukaiskaa risteilijä-ohjus Laukaiskaa risteilijä-ohjus
Näin hakkeroitiin Soikku Näin hakkeroitiin Soikku
kessun kasvatus part.4 kessun kasvatus part.4
2D = 3D 2D = 3D
älä tule perseeseen älä tule perseeseen
Opiskelen Sukupuolitutkimuksen maisteriksi Opiskelen Sukupuolitutkimuksen maisteriksi
Nyt on pakko sanoa että en keksinyt otsikkoa tälle Nyt on pakko sanoa että en keksinyt otsikkoa tälle
Gay Gay
Tyhmyri Tyhmyri
Stubidon ikenet Stubidon ikenet
Työhaastattelussa Työhaastattelussa
Luovuta varastetut esineesi Luovuta varastetut esineesi
Ave Maria Ave Maria
Pekka Pouta ja ystävät Pekka Pouta ja ystävät
Smooth Ricardo Smooth Ricardo
Kuvan kaunis Kuvan kaunis
Vappunaamarit Vappunaamarit
Big Smoke Big Smoke
95. Kuninkaallinen apustaja rykymenti 95. Kuninkaallinen apustaja rykymenti
Olio Olio
 1 500 näyttökertaa, 7 viestiä, 0.07 MB, 1 tiedosto, 15.10.2020 12:48:08
[ + 1 | ]

Iisalmelaiset..

[48615] [tiedosto.jpg] [0.07 MB] [750x1334] [] []
tiedosto.jpg

läski

(484)  · 

tinder

(46)  · 

iisalmi

(5)  · 

kaloriina

(57)  · 

hiivaa

 · 

rämemajava

(20)  · 

feministi

(121)  · 

feminismi

(104)  · 

femakko

(19)  · 

kalori katri

 · 

kehopositiivisuus

(66)
15.10.2020 22:29:34
#399250 [+-] Piilota Suosittele

Iisalmi? Iisalmi... Ai niin olvin, pirkka oluen ja monien muiden turvotusta aiheuttavien juomien kotipaikka.

16.10.2020 11:16:03
#399411 [+-] Piilota Suosittele

>>399340 Ei saa ostaa halpaa. No laatu (ja maku) noissa S ; K ketjujen halpa brändi tuotteissa olikin väliltä hyvä-paska. Juu ja tämäkin oli hallituksen "tärkeä" näpertelyn aihe kun muka brändi tuotteet menettää myyntiä.
Karu totuus on se ettei enemmistöllä suomalaisista ole ylimääräistä rahaa, osa jopa köyhiä joten yksinkertaisesti jos tarvitsee jonkun tuotteen jonka brändin hinta on 10€ ja blancon 7€, niin halpa voittaa.
Suomi tulee kaatumaan omaan verotukseensa ja byrokratiaansa, koska ihmiset näkevät / kuulevat mistä saa halvalla joten selviytyäkseen taloudellisesti he tilaavat ulkomailta ja pakolliset tavarat ostetaan suomesta mahd.halvalla. Hallitus ; valtiovarainministeriö taas on täynnä nuijia jotka eivät verotulojen laskiessa osaa miettiä muuta ratkaisua kuin veronkorotukset ja yksityisen kansalaisen tuonnin rajoittamista, no siitä on seurannut tämä yhä syvenevä kierre jossa valtio kurittaa kansaa taloudellisesti ja kansa puolestaan etsii keinoja kiertää kuritusta ja halvempaa vaihtoehtoa.

[ 7 viestiä | ]