Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 14 Vierailuja 4 325 Medioita 834

Kaikki politiikkaan liittyvä

Sitä parempaa turvallisuutta Sitä parempaa turvallisuutta
suuri luottamuskysely suuri luottamuskysely
Kela Kela
Olet murhaaja Olet murhaaja
Resitance Resitance
Vuosisadan paras vitsi: Väittivät olevansa jumalan valittuja. Vuosisadan paras vitsi: Väittivät olevansa jumalan valittuja.
Jeesuksella on asiaa Jeesuksella on asiaa
Marinin äo on 40 🤦‍♂️ Marinin äo on 40 🤦‍♂️
Puola ei ryssää kumartele. Puola ei ryssää kumartele.
Lisää otteitta Talmudista, juutalaistan pyhästä kirjasta Lisää otteitta Talmudista, juutalaistan pyhästä kirjasta
Vihreä Emma. Vihreä Emma.
Intian kosto Intian kosto
Yle propagandaa taas 4 Yle propagandaa taas 4
Sannan flow haahuilut Sannan flow haahuilut
THANKS JOE THANKS JOE
Saramo ja 67 miljardia 🤦‍♂️ Saramo ja 67 miljardia 🤦‍♂️
Alkoholin etämyynti Alkoholin etämyynti
Unelma on jo hyvällä alulla. Unelma on jo hyvällä alulla.
DoZentti taas 🤣 DoZentti taas 🤣
Meemi Meemi
Taas demari tietenkin 😄 Taas demari tietenkin 😄
jauhot unohtu jauhot unohtu
Polpotiikkaa Polpotiikkaa
officer tatum officer tatum
 389 näyttökertaa, 10 viestiä, 4.5 MB, 1 tiedosto
08.08.2025 00:21:45
[ + 5 | ]

SDP ja väärä säästäminen

[82216] [tiedosto.mp4] [4.5 MB] [720x1280] [54.50s] [] []

08.08.2025 00:31:25
#710591 [+-] Piilota Suosittele

Kehitysyhteistyö ei tarkoita rahaa neekereille, vaan kehitysyhteistyötä.
Sijoittamista kehitykseen ja sitä kautta mahdollisiin voittoihin.

Hei me tienataan tällä!
Sanoi jo aikoinaan nykyinen tasavallan presidentti Stubb

08.08.2025 02:26:27
#710605 [+5] Piilota Suosittele

>>710591
Voi jumalauta sä olet tyhmä! Ei vittu sentään. Rahaa ja apua on syydetty 60 vuotta, ja siksi osassa kohteista ei kannata tehdä mitään kuten tuottaa viljaa itse kun sen saa länsimailta ilmaiseksi.

Traktorit ruostuvat pelloilla, kaivot ja aurinkopaneelit hävitetään valkoisen pirun keksintönä, se osa mikä on rahaa, se menee klaanipäälliköille tai kehittyneimmissä maissa maan johdolle suoraan, sairaaloita ei käytetä vaikka niihin koulutetaan porukkaa, koulutettu neekeri on ylempiarvoinen, vaikka vain maataloustraktorin käyttöön koulutettu, eikä siksi alennu tekemään työtä johon se on koulutettu, tästä on hyvä lähteä eikä jeesustella enää yhtään tuen kanssa.

08.08.2025 23:28:03
#710711 [+2] Piilota Suosittele

>>710621
Ajatus on kaunis

Teillä liberaaleilla vasureilla on monia kauniita ajatuksia kuten inkluusio ja tarkkailuluokkien sekä pulpettien poistaminen, jotka nyt ihan tavan idioottikin tiesi ennen muutoksia toimimattomaksi. Pakolaisten ottamisen keskeyttäminen on liian myöhäistä, voimme enää lieventää ilmiön haittavaikutuksia lyhyellä tähtäimellä.

13.08.2025 07:51:50
#711534 [+1] Piilota Suosittele

>>710591

On 4 neekeriä. neekereillä on plantaasi, joka pystyy ruokkimaan 4 neekeriä vuodessa. Molemmat neekeri-parit tekevät lapsen. Nyt neekerit joutuvat säästämään itse syömisestänsä, että lapselle jää ruokaa. Ei hätää. Eurooppa tulee apuun ja antaa 2 plantaasia ilmaiseksi vailla mitään vastakontribuutiota. Nyt neekeripareja tämä uusi tieto lämmittää. He tekevät 10 vuoden sisällä molemmat 3 lasta. Nyt ensimmäiset lapset ovat jo aikuisia ja tekevät hekin lapsen. 2 peltoa ei riitä enää elättämään kylää.

Näin tämä jatkuu hamaan tappiin asti, kunnes ymmärretään ettei tämä toimi. Sillä täytä maa on peruslogiikkaa sielläpäin.

13.08.2025 22:28:35
#711717 [+-] Piilota Suosittele

>>711534
Ainut vaan, että ne neekerit eivät tee mitään siellä plantaaseilla sukupolvesta rippumatta vaan jonottavat leipää tai viljasäkkejä - paljon helpompaa.

[ 10 viestiä | ]