>>692766 Liittynee joihinkin vihreiden hyväksymiin projekteihin, missä noin yleisesti puolueen arvojen vastaisesti ollaan näytetty vihreätä valoa maaston kolaamiselle.
Joissakin taisi olla jopa jonkun edustajan tutun omaa mehtää, josta haluttiin rahat pois eikä puolueen kanta sitten nähtävästi painanutkaan ihan niin paljoa.
Lyhykäisyydessään tuodaan julki kaksinaamaista politiikkaa, missä sanat ja teot ovat pahasti ristiriidassa.
>>692844 Tuo tapaus oli se, mitä mielessäni tavailin. Ei se nyt ihan eka kerta ole, kun yleisesti mediaseksikäs juttu jää suhteellisen pienelle huomiolle, kun puoluetta pitää vähän yrittää varjella median puolesta, että ei saa määräänsä enempää revitellä.
Mutta jos olisi perussuomalainen, niin kyllä tuosta kuultaisiin, kuten vanhasen lautakasasta konsanaan.
>>692844 Nii eli täähän on taas ihan sama kuin edellisellä puheenjohtajalla. Isoon ääneen tuomitsi bensan ja öljyn käytön yms ja samaan aikaan aviomies on töissä öljy yhtiöllä :D
[
10 viestiä
|
]
⭰
Sekoomus ja välikysymys
Osaa sentään jotain, kun leipätyötään ei.
Tarina kahdella kuvalla.
Demonit hästää
Politiikkaa ja Vittuilua
Järjen jättiläiset!
Junssi jauhottaa jälleen
Jussi taas.
Laitetaan nyt tännekin tämä
Lipsuti lupsis nuol nuol!
Suvakki
Politiikkanappula osa 778
Oulu
Nyt arpajaisiin raus raus!
Nousi 0,70€, että no joo..
Joka kuritta kasvaa, se kunniatta kuolee..
neekerit saa turpaansa
Yle propagandaa taas 24.
Sinfoniaa 😁
Meijän tiimi jyrää! Suvakit imee persettä
Ellen DeGeneres Enabled Gay Executive To Sexually Assault Staff