>>692766 Liittynee joihinkin vihreiden hyväksymiin projekteihin, missä noin yleisesti puolueen arvojen vastaisesti ollaan näytetty vihreätä valoa maaston kolaamiselle.
Joissakin taisi olla jopa jonkun edustajan tutun omaa mehtää, josta haluttiin rahat pois eikä puolueen kanta sitten nähtävästi painanutkaan ihan niin paljoa.
Lyhykäisyydessään tuodaan julki kaksinaamaista politiikkaa, missä sanat ja teot ovat pahasti ristiriidassa.
>>692844 Tuo tapaus oli se, mitä mielessäni tavailin. Ei se nyt ihan eka kerta ole, kun yleisesti mediaseksikäs juttu jää suhteellisen pienelle huomiolle, kun puoluetta pitää vähän yrittää varjella median puolesta, että ei saa määräänsä enempää revitellä.
Mutta jos olisi perussuomalainen, niin kyllä tuosta kuultaisiin, kuten vanhasen lautakasasta konsanaan.
>>692844 Nii eli täähän on taas ihan sama kuin edellisellä puheenjohtajalla. Isoon ääneen tuomitsi bensan ja öljyn käytön yms ja samaan aikaan aviomies on töissä öljy yhtiöllä :D
[
10 viestiä
|
]
⭰
muista kättä toisten taskuun
Jiri Keronen pian(?) ex-persu
Kulttilaiset sevattu
likka kivi taas aivopieree 🤦♂️
Böö! Karkki vai kepponen nekrut?
Femakolla oli vaikeaa 😢
Hitlerin joukoissa oli vapaaehtoisia kaikista maista.
Mitäpä sitä totta puhumaan, koska agenda.
Puoluueton media osa 55543.
Vihreiltä jotain järkevää, ohhoh!
Demari
Syy äänestää Sale jatkokaudelle
Kyllä professori, nyt eletään muunnellun euklidian aikoja
Suomalaiset puolueet
Äärioikeisto se on uhka.
Soteuudistus.
Rokotusta ja elatusmaksuja.
Meikän ilme kun kuuntelen vihervasureiden kovistelua..
Sanna taas.
Hitlerin puhe. Aatu oli erittäin jalo ja älykäs monilahjakkuus