Iiris ei edes halua tajuta lukemaansa, vaan keskittyy vain vääntämiseen ilman, että edes yrittää kiistää Vihreiden aiheuttaman energiapulan.
Vihreät tyypillisesti ovat halunneet nostaa kaiken ympäristölle ja ilmastolle vaarallisen hinnan niin pilviin, että käyttö kovan hinnan takia laskee. Energia ja polttoaineet ovat siten juuri ne asiat, joiden hintaa vihreät ovat väkisin halunneet nostaa ja siten estää oikeat energiaratkaisut.
Tästä syystä ensimmäisenä mahdollisen sähkönsäästelyn ja sähkökatkosten kohteena tulee olla vihreiden asumisalueet / alueet, joilla vihreiden kannatus on suurinta. Se on oikeus ja kohtuus.
Lisäksi jos vihreät eivät olisi estäneet Fortumin ydinvoimalalupaa, Fortum olisi laittanut Caruna-rahansa uuteen ydinvoimalaan eikä koittanut sijoittaa niitä Saksaan Uniperiin.
Huomatkaa ja muistakaa myös, että Caruna-kaupan kynäilijä oli vihreä Pekka Haavisto. Luonnollisesti, koska tyhmempikin tiesi, että verkot myymällä ulkomaalaiselle yritykselle päästetään verkkojen käytöstä laskuttamaan kovia summia kyseisen yrityksen toimesta JA tämä tukisi vihreiden agendaa nostaa energiahintaa siten, että käyttö vähenisi.
Muista kertoa totuus vihreistä ja pitää huolta, että he eivät ole koskaan enää hallituksessa. Etenkin jos asut pääkaupunkiseudun ulkopuolella ja olet kuullut, mitä vihreiden johtoportaan jäsen on "maalaisista" (ja erityisesti lieksalaisista) puhunut.
[
1 viestiä
|
]
⭰
Veikkaus on suomen suurin kusetus
demari
aivotonta menoa
Muutama kuva 24.
verkkouutiset
Sanna taas kerran.
Demari ja persu
Perunatkin tietää paremmin
Kaksinaismoralismi osa 445.
Satu ❤
Syökää paska rokotteenne
Tynkkynen exposaa eloapinat
Vasemmiston jäsen..
Suur-Suomi
Demari TAAS valehtelee.
Sanna Marin poikkeuksellisesti riipparit kurissa
Vasemmisto ja Nato.
Putin, vasemmisto ja natsit.
Ellen DeGeneres Enabled Gay Executive To Sexually Assault Staff