Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 982 Medioita 817

Kaikki politiikkaan liittyvä

Arvatkaa oikea versio! Arvatkaa oikea versio!
Ano Turtiainen - vittu mikä pelle Ano Turtiainen - vittu mikä pelle
Vihreä Emma. Vihreä Emma.
Halonen Halonen
Joko Media tai Sanna valehteli. Joko Media tai Sanna valehteli.
Käteinen Käteinen
Satu ❤ Satu ❤
sininen puolue? sininen puolue?
Näin Näin
Demarit, yrittäjien puolella.. Demarit, yrittäjien puolella..
Valinnan vaikeus.. Valinnan vaikeus..
Mielenosoitus Mielenosoitus
Demarien älykkyys 🤦‍♂️ Demarien älykkyys 🤦‍♂️
Suomen Trump 🤣 Suomen Trump 🤣
Juutalainen homopedari imee vauvan mulkkua Juutalainen homopedari imee vauvan mulkkua
Sanna Marin on veikeä kissa Sanna Marin on veikeä kissa
Ajetaan loputkin rikkaat täältä vit.. vissiin pois! Ajetaan loputkin rikkaat täältä vit.. vissiin pois!
Julkinen Kärkkäinen. Julkinen Kärkkäinen.
Onko kukaan nähny Keijoa? Se on about tän pitunen Onko kukaan nähny Keijoa? Se on about tän pitunen
Sanna-puhuu-hitaasti-koska-vanhat Sanna-puhuu-hitaasti-koska-vanhat
Kyllä professori, nyt eletään muunnellun euklidian aikoja Kyllä professori, nyt eletään muunnellun euklidian aikoja
MAGA 420 MAGA 420
Demari Demari
Sebun kaljat Sebun kaljat
 412 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.63 MB, 1 tiedosto
07.09.2022 00:18:10
[ + 7 | ]

kuningas

[67259] [tony-halme.png] [0.63 MB] [720x830] [] []
tony-halme.png

tony halme

(7)  · 

kuningas

(31)
07.09.2022 04:21:03 | 04:27:07
#597355 [+-] Piilota Suosittele

Joo, oikein malliesimerkki kunnon edustajasta ja veronmaksajasta olikin. Päihteili itsensä sairauslomalle suurimmaksi osaksi kansanedustaja-ajasta, ei älynnyt erota itse useiden rikostuomioiden jälkeenkään ihan aitoon suomivirkamiestyyliin, ja sai lopuksi kansanedustajatasoisen työkyvyttömyyseläkkeen lähinnä itse aiheutetusta kirroosista johtuen. Mutta öyhötti elämänkoulujuttujaan eduskunnassa, niin olihan siinä huumoriarvoa, joka paikkasi kaiken tuon.

Myönnän kyllä, että sai aikaan Perussuomalaisten ensimmäisen nousun juuri tuosta johtuen, ei siitä huolimatta. Ja Soini hieroi karvaisia käsiään tyytyväisenä.

07.09.2022 09:07:28
#597363 [+1] Piilota Suosittele

Lakiin pitäisi tehdä muutos, että vaalilupaus tai puheen lupaus on pidettävä siinä aikataulussa, jossa sen kertoi. Muussa tapauksessa tulisi korvauskeino käyttöön. Olisi kansanedustajan korvattava asia ja paikka kansanedustajana olisi menetetty.

Karenssiaika päälle.

Mitä tulee halmeeseen niin protestiääniä tuli. Ihminen luotti, että tekee jotain asialle. Ja vitut. Toimi täysin samalla tavalla kuin muutkin edustajat. Itselle ensin.

08.09.2022 00:57:58
#597521 [+-] Piilota Suosittele

>>597433

Sehän siinä on. Halutaan tehdä itselle niitä voittoja, vaikka puhutaan sorealla suulla. Poliitikko ei oikeasti uskalla. Jos olisi jomun sanktio katteettomista lupauksista, niin ehkä...ehkä.

[ 6 viestiä | ]