No, 20-vuotta sitä valmisteltiin ja se nyt vasta runnottiin läpi kaikkine valuvikoineen, niin kansa sai juuri sellaisen Sote-uudistuksen kun se ansaitsi.
Annan suomen tuhoutua aivan rauhassa. Entisenlaatuista suomea ei ole enää olemassakaan. SUomi tuhotaan sisältäkäsin. Ei jää mitään myytävää enää kuin itse maa. Sekin on kohta arabeilla ja nestlellä.
Iiris on lukenut kaikki taloustieteen kirjat, älkää väitelkö, se tietää mistä puhuu. Siksi se osaa myös kertoa miten polttoaineiden hintojen korotukset eivät vaikuta pienituloisiin.... Isotuloisilla on enemmän rahaa, ja siksi niillä on enemmän varaa ostaa bensaa.
Niri nari milloinkohan on asiat sitten hyvin. Valtiolle kun on töissä niin haukutaan suojatyöpaikaksi ja sitten kun yksityistetään meneekin yhtäkkiä enemmän rahaa.
[
7 viestiä
|
]
⭰
Marinin jo ties monesko huti
Mitä mieltä trump on äänestäjistänsä
sannan palvojat
Meemi
Luottamus poliisiin kasvaa?
Paras aprillipila tähän asti.
Yle
Ihana nainen
Jalot ritariveljet nouskaa taisteluun pahuutta vataan!
Luolastolainen psykologilla
Remu
Ei meillä ole korruptiota...
Eri paskaa. Sama jutku.
Thicc Marin
Vähän demaria iltaan.
Vihreät
Hyvää työtä Jutku. Saat tästä palkkioks kultaisen tähden