Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 805 Medioita 816

Kaikki politiikkaan liittyvä

Iiris taas ding dong Iiris taas ding dong
Halla-aho samaa mieltä kuin Paavo Arhinmäki Halla-aho samaa mieltä kuin Paavo Arhinmäki
Mahtava uusi keksintö... Mahtava uusi keksintö...
HYVÄÄ HUOMENTA HYVÄÄ HUOMENTA
FUCKIN' DRAUMPFFfF FUCKIN' DRAUMPFFfF
Se ois kohta joulu. Se ois kohta joulu.
Näin siinä sitten kävi.. Näin siinä sitten kävi..
Siksi PS. Siksi PS.
Yle propagandaa 37. Yle propagandaa 37.
Emma Emma
Vapaus, veljeys ja fasismi. Viva La France! Vapaus, veljeys ja fasismi. Viva La France!
Hyvää Luganskin kansantasavallan 5-vuotispäivää! Hyvää Luganskin kansantasavallan 5-vuotispäivää!
Virgin voting Virgin voting
Sanna haastattelussa. Sanna haastattelussa.
Otto Meri, ihmisten ystävä Otto Meri, ihmisten ystävä
"Vasurit loukkaantuvat helposti" "Vasurit loukkaantuvat helposti"
Keheenköhän tämäkin propaganda puree Keheenköhän tämäkin propaganda puree
Eveliina Heinäluoma, SDP ääniharava Eveliina Heinäluoma, SDP ääniharava
RASMUS RASMUS
Kielletyt aseet Kielletyt aseet
Junssi jauhottaa jälleen Junssi jauhottaa jälleen
Samariinin ajatukset Samariinin ajatukset
LOL, SDP LOL, SDP
SDP SDP
 354 näyttökertaa, 9 viestiä, 0.09 MB, 1 tiedosto
10.01.2022 16:20:19
[ + 0 | ]

Valta Kuuluu Venäjälle

[60497] [20220110_151749.jpg] [0.09 MB] [584x699] [] []
20220110_151749.jpg

turtiainen

(10)  · 

venäjä

(477)
10.01.2022 16:28:45 | 16:29:16
#538140 [+-] Piilota Suosittele

Venäjä ei ole suomen kansalainen, joten se on mahdotonta. Valta Suomessa Kuuluu Suomen Kansalaisille. Pitääkö kaikki aina vääntää rauntalangasta?

10.01.2022 18:21:44 | 18:23:07
#538166 [+5] Piilota Suosittele

Suomalaisia elintarvikkeita tulisi ehdottomasti saada myydä Venäjälle.
Tämä on kyllä EU:lta ollut huutava vääryys kuristaa Suomen vientiä näin.

Rahan virtaaminen pakotteiden kohteena olevasta maasta ulospäin aiheuttaa ongelmia vain muille maille, mutta sen sijaan pitää olla ostamatta pakotteiden kohteena olevasta maasta mitään ja käyttää kilpailu- ja sopimusteknisiä keinoja niihin maihin, jotka pakotteiden kohteena olevasta maasta ostavat mitään ja saada heidät ostamaan tuotteensa muualta. Kun pakotteiden kohteena olevasta maasta raha virtaa vain ulos, pakotteet toimivat - päinvastoin ei, koska jos heiltä ostetaan ja heille annetaan rahaa, he saavat kyllä ostoksensa tehtyä jostain muualta koska heillä on rahaa.

Venäläisen maakaasun ostamattomuudella olisivat kovat vaikutteet Venäjään. Sen sijaan suomalaisten elintarvikkeiden myymättömyys Venäjälle ei vaikuta todellisuudessa mitenkään heihin, mutta vaikuttaa sen sijaan negatiivisesti Suomeen.

Mutta eihän näin voi tehdä, koska ollaan saatu EU tilanteeseen, jossa ollaan riippuvaisia kuitenkin Venäjästä ja "pakotteet" ovat vain kehnoa näytelmää, jolle mulkku-Putin voi vain nauraa.

10.01.2022 18:37:32
#538176 [+-] Piilota Suosittele

Jos Turtiaisella ei olisi näiden hyvien ja viisaiden kannanottojen lisäksi liutaa tunnettuja vastenmielisiä ääliömäisyyksiä tilillään, voisin jopa pitää hänestä suuresti.

10.01.2022 20:19:15
#538240 [+-] Piilota Suosittele

>>538207

Vuoteen 2011 suomen vienti oli ylijäämäistä. Vuoden 2002 ylijäämä oli 12 Miljardia euroa suomelle, joka oli suurin koko tänä aikana. Vuoden 2011 jälkeen kaikki vienti on ollut alijäämäistä. EU:n lyömien USA-Eurooppa-tullien takia löi USA omat USA-Eurooppa-tullinsa kehiin. Nämä tullit vaikuttavat yhä tänäkin päivänä. Että kyllä EU vaikuttaa siihen kuinka paljon myyntiä voi tapahtua.

[ 9 viestiä | ]