Perustaja Spikanor

Medioita voi lisätä

Jäsenet

Perustettu 14.10.2017 23:12:45 Jäseniä 13 Vierailuja 1 406 Medioita 798

Kaikki politiikkaan liittyvä

Pillupuhelin taas äänessä Pillupuhelin taas äänessä
Memuja Memuja
Helppoa, kun sen osaa Helppoa, kun sen osaa
joe pedo joe pedo
Puheenjohtaja tentissä puhuttua.. Puheenjohtaja tentissä puhuttua..
Sebun kaljat Sebun kaljat
Siksi PS. Siksi PS.
VKN, 2. Varapuheenjohtaja. VKN, 2. Varapuheenjohtaja.
Siksi PS Siksi PS
MoonTv MoonTv
Elämä on kovaa! Elämä on kovaa!
Sanna Sanna
Marin ja vaaleanpunainen pantteri Marin ja vaaleanpunainen pantteri
Patsas ja Sannalehti. Patsas ja Sannalehti.
Jordan Klepper - Takes On the Million MAGA March Jordan Klepper - Takes On the Million MAGA March
Trump Lashes Out After Unhinged Debate Performance:A Closer Look Trump Lashes Out After Unhinged Debate Performance:A Closer Look
Kärnä kurmottaa.. eiku.. Kärnä kurmottaa.. eiku..
Kello tikittää oikeuden puolesta Kello tikittää oikeuden puolesta
uskovaiset uskovaiset
SDP mainos SDP mainos
Pieni ero Pieni ero
Populismin lyhyet jäljet.. Populismin lyhyet jäljet..
“You dance with the devil, the devil doesn’t change. The devil c “You dance with the devil, the devil doesn’t change. The devil c
Olipa yllätys.. Olipa yllätys..
 234 näyttökertaa, 6 viestiä, 0.06 MB, 1 tiedosto
06.11.2021 00:32:49
[ + 3 | ]

Nurkkakuntaiset ihmisvihaajat

[58157] [tiedosto.jpg] [0.06 MB] [518x600] [] []
tiedosto.jpg

sarasvuo

 · 

persut

(177)  · 

mielisairaus

(45)
06.11.2021 03:32:46
#513406 [+-] Piilota Suosittele

>>513398
Faija joutu kerran semmosen paskanjauhannan uhriksi, ettei ois ollu just Sarasvuo. Puhu ihan sekavia ja puuta heinää tunnin verran firman työntekijöille ja sitten lähti vittuun isot rahat kourassaan. Miksi firma etes hommas sen puhumaan sinne on jääny mysteeriksi. Jos esimerkiks duunina on laittaa paketti pöydältä rullakkoon niin mihin vittuun siinä hommassa tarvitaan tunnin mittasta puhetta joltaki kusiluikkarilta, että osais työnsä paremmin?

06.11.2021 12:41:05
#513507 [+-] Piilota Suosittele

>>513406

Konsultti on juuri näin rahansa tienaava. Konsultti ohjaa ja kysyy mihin suuntaan pitäisi mennä. Asiakas itse keksii itselleen oikean vaihtoehdon ja konsultti kerää suuret rahat tästä.

Voe vittu että on idioottia toimintaa välillä firmoissa. Posti on parhaita näyttöjä tästä idiotismista.

07.11.2021 01:49:47
#513703 [+-] Piilota Suosittele

>>513507
Postipa hyvinkin nyt ku arvasit oikein..

Toki vois itekki alakaa turhanpäiväseksi konsultiksi. Kertois vitsejä ja höpöttäis mitä sattuu niin siitä sais aina tonnin tai pari per firma. Sitte vielä laitattais uhureiksi joutuneet vastaamaan johonki idioottimaiseen galluppiin, että haluaisko ne vielä jatkossaki kuulla vai tunkisko ne mieluummin chiliä perseeseensä.

[ 6 viestiä | ]